Artykuł sponsorowany 4 sygnały, aby udać się na serwis opon i kół samochodowych

4 sygnały, aby udać się na serwis opon i kół samochodowych

W założeniu opona jest jedynym elementem samochodu, który ma styczność z podłożem. Z kolei jej bliskim sąsiadem jest koło. Dlatego odpowiednia kondycja tych dwóch (a właściwie ośmiu) części jest konieczna dla zachowania komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Zdarza się, że odczuwamy pewne nieprawidłowości w prowadzeniu pojazdu. Wiele z nich może być spowodowane właśnie złym stanem kół i opon. Kiedy powinniśmy udać się z nimi na serwis?

  1. Drgania karoserii
   Kiedy osiągnąwszy prędkość większą niż 100 km/h czujemy wyraźne drgania deski rozdzielczej i kierownicy, łatwo przypisać ich przyczynę układowi kierowniczemu. Często jednak za tego typu objawy odpowiadają nieodpowiednio wyważone koła. Tak czy inaczej, warto czym prędzej udać się do serwisu, gdzie zostanie dokonana właściwa diagnostyka. Firma Thpremium Serwis Opon posiada nowoczesny sprzęt, dzięki któremu doprowadzi pojazd do porządku. Jeśli zajdzie taka konieczność, koła na obu osiach zostaną poddane profesjonalnemu wyważeniu, a nasz problem zniknie.
   1. Ściąganie pojazdu z linii prostej
    Kiedy jedziemy prosto, nasz samochód powinien trzymać linię jazdy nawet po puszczeniu kierownicy. Jeśli tak się nie dzieje, problem ponownie może leżeć zarówno w układzie kierowniczym, jak i samych kołach. Ustawienie właściwej geometrii lub wyeliminowanie problemów z zawieszeniem jest tutaj kluczowe.
    1. Stłuczka lub uderzenie
     Kolizji drogowej nigdy nie należy lekceważyć, nawet jeśli z pozoru nie pociągnęła za sobą żadnych konsekwencji. Siły, z jakimi zmaga się samochód podczas uderzenia, mogą działać w różnych kierunkach i z różnym skutkiem. Nawet jeśli nie zauważyliśmy istotnych zmian na karoserii lub podczas prowadzenia pojazdu, warto udać się do serwisu kół. Delikatnych odstępstw w geometrii kół często nie sposób zauważyć, z czasem jednak mogą się pogłębiać. Dlatego wyważanie kół jest konieczne po każdym incydencie drogowym. Pozwoli to zachować bezpieczeństwo oraz uchronić pojazd przed poważniejszymi awariami.
     1. Wymiana sezonowa
      Dla wielu kierowców ten aspekt wydaje się oczywisty. Latem zmieniamy opony na letnie, zimą zaś - na zimowe. Istnieją także opony uniwersalne, które w naszym kraju nie cieszą się zbyt dużą popularnością ze względu na tempo eksploatacji. Opony letnie są twarde i dobrze radzą sobie na rozgrzanej nawierzchni. Opona zimowa jest bardziej miękka, przy czym zapewnia dobrą przyczepność przy niskich temperaturach. Wielu kierowców zwleka z wymianą po zimie. Jednakże opony zimowe ulegają szybkiej degradacji w wysokich temperaturach. Dla zachowania bezpieczeństwa i ekonomii warto zadbać o ich regularną wymianę.

     Podziel się

     Szukamy klientów

     Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

     Reklamuj się u nas