Materiał Partnera
Renowacja futer – na czym polega i czy warto?

Renowacja futer – na czym polega i czy warto?

Futra sprawiają, że nawet kobieta potrafi obejrzeć się za przedstawicielką płci pięknej, która jest w nie ubrana. To ponadczasowy element kobiecej garderoby, który zawsze przyciąga wzrok, niezależnie czy jesteśmy zwolenniczkami, czy przeciwniczkami futer. Jeśli my również mamy w swojej szafie takie okrycie, ale już dawno go nie nakładałyśmy, możemy oddać futro do renowacji. Na czym polega ta usługa i czy warto się na nią zdecydować?

Czym jest renowacja futer?

Renowacja futer jest usługą polegającą na poddaniu tego okrycia wierzchniego całej gamie różnorodnych zabiegów, pozwalających przywrócić mu utracone piękno. Do tych zabiegów zaliczają się:

  • Staranne czyszczenie,
  • Korekta koloru i nakładanie pigmentu,
  • Nabłyszczanie,
  • Naprawa pęknięć i przetarć,
  • Naprawa uszkodzonych zapięć,
  • Wypełnianie ubytków włosa i przeciwdziałanie utracie jakości okrywy włosowej,
  • Naprawa zniszczonych podszewek.

Proces renowacji futer jest niezwykle czasochłonny i wymaga staranności oraz pracy – wyjaśnia nasz rozmówca z Pracowni kuśnierskiej w Zabrzu. Jeżeli jednak uzbroimy się w cierpliwość i pozwolimy kuśnierzom wykonać wszystkie konieczne zabiegi, z naszych ust wydobędą się słowa wielkiego uznania. Doświadczone zakłady kuśnierskie potrafią zdziałać cuda, wystarczy im zaufać i oddać w fachowe ręce futro, które wróci do nas w idealnym stanie.

Dlaczego warto oddać futro do renowacji?

Każde futro, którego okres świetności dawno minął, warto oddać do renowacji. Dlaczego? Profesjonalny zakład kuśnierski potrafi zdziałać cuda i sprawić, że znowu zechcemy założyć -wydawałoby się już nienadające się do noszenia - futro. Kuśnierzy znający się na swojej pracy wiedzą, w jaki sposób wykonać renowację futer i oddać gotowe, wręcz idealne okrycie klientce, ponownie rozbudzając jej uczucia do niego. Nie każdy potrafi odpowiednio zająć się skórzaną garderobą, z tego względu należy wybierać tylko sprawdzone i cenione na rynku zakłady.

Futra nigdy nie wychodzą z mody

Futro należy oddać do renowacji również z tego powodu, że to rodzaj nakrycia wierzchniego, który zawsze pozostaje modny. Bez względu na to, ile lat upłynęło, odkąd kobieta kupiła swoje wymarzone futro, może nosić je przez wiele kolejnych sezonów. W zakładzie kuśnierskim można zmienić jego kolor i nadać mu nowego charakteru, sprawiając, że będzie wyglądało jak zupełnie nowe okrycie. Kiedy już odbierzemy gotowe futro, warto o nie w odpowiedni sposób dbać, w razie potrzeby oddając do profesjonalnej pralni. Lepiej nie prać go w inny sposób, ponieważ możemy uszkodzić nasz ulubiony element garderoby.

Podziel się