Materiał Partnera Zamiast ostrego skalpela – idealnie dobrany biustonosz – czyli cudowne działanie właściwej bielizny

Zamiast ostrego skalpela – idealnie dobrany biustonosz – czyli cudowne działanie właściwej bielizny

Wiele kobiet zauważ, że z wiekiem kształt i jędrność biustu się zmienia. Niektóre decydują się na drastyczny krok – operację plastyczną piersi. To bardzo inwazyjny zabieg, który nie musi zakończyć się sukcesem. Dlatego warto pomyśleć o innych sposobach poprawienia wyglądu biustu. Ważne jest stosowanie ćwiczeń i odpowiednich kosmetyków, ale najlepsze i najbezpieczniejsze wyjście to idealnie dobrany biustonosz.

Czego nie wiemy o potrzebach naszych piersi?

To niewiarygodne, ale aż 78% Polek nosi źle dobrane biustonosze. Korzystamy z zakupów w internecie, na bazarkach, gdzie jakość bielizny zwykle bywa fatalna. Nie dość, że biustonosz rzadko jest wygodny i błyskawicznie wychodzą mu fiszbiny, to szkodzić naszemu zdrowiu mogą składniki tkanin, z których bieliznę wykonano. Źle dobrany biustonosz zniekształca nasze piersi, a nawet może doprowadzić do rozwoju nowotworów. Wszystkie panie powinny więc pomyśleć o spotkaniu ze specjalistką od prawidłowego doboru bielizny. Brafitterka, bo tak się nazywa taka specjalistka, idealnie nas wymierzy i dobierze nasz prawdziwy rozmiar biustu.

Dlaczego wybrać pomoc brafitterki?

Często „kupujemy oczami”, wybierając rzecz ładną, ale kompletnie niepraktyczną, a nawet szkodliwą. Brafitterka, taka jak w firmie Biusty.pl Małgorzata Dąbrowska,  zapozna nas z naszymi wymiarami i dobierze idealny, a do tego piękny biustonosz. Dobrze dobrana bielizna, to nie majtasy Bridget Jones. Może być i praktyczna i piękna zarazem. Warto wiedzieć, jak przebiega wizyta u specjalistki od doboru biustonosza i czego możemy się od niej nauczyć. Dowiemy się o właściwej szerokości obwodu biustonosza,  odpowiedniej wielkości miseczki,  pożądanego modelu biustonosza, idealnej długości ramiączek.

Jak prawidłowo wkładać dobrany biustonosz, aby piersi leżały idealnie?

 To sztuka, której musimy się nauczyć. Wtedy już nigdy nie będziemy narzekać na dyskomfort w noszeniu bielizny. Wkładanie biustonosza powinno przebiegać następująco:

  • Zacznijmy od pochylenia się lekko w przód – w tej pozycji zakładamy miseczki na piersi, układając jednocześnie fiszbiny na skórze pod piersiami,
  • Zapinamy stanik na plecach. W przypadku nowego zakupu zapnijmy go na pierwszą, najbardziej zewnętrzną haftkę,
  • Pamiętajmy, że z czasem biustonosz lekko się rozciągnie, dzięki czemu będzie  możliwość jego ciaśniejszego zapięcia,
  • Na koniec zakłada się ramiączka i w razie potrzeby reguluje ich długość (warto pamiętać, by były na tyle krótkie, by unosiły piersi, a jednocześnie nie uwierały ramion),
  • Po nałożeniu i zapięciu stanika trzeba ułożyć znajdujące się w nim piersi. Dokładnie  wykonuje się lekki skłon do przodu, by następnie odgiąć kciukiem dłoni fiszbinę z boku jednej z piersi. Drugą dłoń wsuwa się następnie do miseczki z odsuniętą fiszbiną i wykonuje ruch, polegający na zagarnięciu ciała w kierunku przodu miseczki. Puszcza się fiszbinę, a całą procedurę powtarza dla drugiej piersi.

Opracowanie:

Biusty.pl Małgorzata Dąbrowska

Oborniki , Kowalska 4 lok. 10

Podziel się