Artykuł sponsorowany Z czego robi się odzież zimową?

Z czego robi się odzież zimową?

Choć pogoda za oknem coraz bardziej przypomina wiosenną, to nic nie stoi na przeszkodzie w planowaniu już teraz garderoby na kolejną zimę. To dobry moment, by zapoznać się możliwościami, jakie oferuje nam branża odzieżowa w zakresie stosowanych materiałów oraz ich właściwości. To także szansa na odpowiednio wczesne zaplanowanie zakupów, a przy tym zadbanie, aby były w pełni udane.

Dzianiny i tkaniny futerkowe

Dzianiny oraz tkaniny to dwa podstawowe rodzaje materiałów, jakie wykorzystuje się w produkcji odzieży. Pierwsze, co wskazuje nazwa, uzyskuje się w procesie dziania, czyli tworzenia za pomocą nici rządków prostopadłych oczek na wzór robienia na drutach. Charakteryzują się elastycznością i rozciągliwością. Tkaniny natomiast powstają w wyniku tkania, czyli przeplatania nitek na krzyż. Proces ten zapewnia im zwartą strukturę, a tym samym też wysoką trwałość. Z użyciem obu powstają rozmaite elementy garderoby, również odzież zimowa. W jej przypadku jednak pojawia się konieczność zastosowania dzianin i tkanin futerkowych.

Wyroby te, dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, wzorach lub wysokościach włosa – a najczęściej jako imitacje futer naturalnych, na przykład lisów, jenotów, fok, królików, norek czy wilków syberyjskich. Ze względu na swoje właściwości stanowią niezbędny materiał przy tworzeniu ciepłych ubrań. Produkty dystrybutorów takich jak firma JANWO znajdują w związku z tym zastosowanie w produkcji kurtek i płaszczy, także w postaci podszewek ocieplających, a ponadto czapek oraz kapeluszy, obszyć mufek lub kołnierzy. Zapewniają komfort cieplny w mroźne dni, a do tego są miłe w dotyku, co znacząco podnosi ich atrakcyjność.

Ciepłe ubrania zimowe

Ze względu na koszty produkcji oraz cenę gotowych produktów obok imitacji futer naturalnych branża odzieżowa chętnie sięga po inne syntetyczne materiały. Do najpopularniejszych zaliczamy między innymi nylon. Wyróżnia się uniwersalnym charakterem, wysoką wytrzymałością i odpornością na zagniecenia. Świetnie radzi sobie z wilgocią czy wiatrem – czynnikami typowymi dla zimowej aury. Odporny na czynniki atmosferyczne, a do tego sprężysty i łatwy w pielęgnacji jest poliester. To materiał oddychający, co stanowi istotny atut. Podobne właściwości ma poliamid. Jego produkcja wiąże się z wyższymi kosztami, ale też cechuje się on wysoką jakością kolorów uzyskanych w procesie farbowania włókien. Lycrę oraz spandex najczęściej stosuje się jako domieszki, a czasem są głównymi składowymi sznurków regulujących kaptur lub ściągaczy przy rękawach kurtek.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas