Artykuł sponsorowany Wygodne obuwie w pracy „stojącej”. Dlaczego jest tak ważne?

Wygodne obuwie w pracy „stojącej”. Dlaczego jest tak ważne?

Wygodne obuwie to jedna z podstawowych kwestii w przypadku pracy stojącej. Dzięki nim można zagwarantować sobie odpowiedni komfort podczas wielogodzinnych zmian. Brak właściwego obuwia odczuwają szczególnie Ci pracownicy, którzy przez długi czas przemieszczają się po twardym i nierównym podłożu. Przeciążenia, jakie wynikają z niewłaściwie dopasowanych butów, bardzo często kończą się problemami zdrowotnymi.

 

Postaw na komfortową i bezpieczną pracę

 

Podstawowym zadaniem dobrze dopasowanego obuwia jest zapewnienie stabilności niezależnie od powierzchni, po jakiej się poruszasz. Podeszwa wykonana ze spienionego poliuretanu zapewnia bezpieczeństwo i chroni przed upadkiem w przypadku śliskiej powierzchni.

 

- Oprócz materiału, z którego wykonane jest obuwie, warto zwrócić uwagę na jego kształt i budowę. Wybierając średniej wysokości podeszwy, można uchronić się przed drganiami oraz nierównościami podłoża. Lekko uniesiona w górze pięta gwarantuje pewne stąpanie. Z kolei cholewka, którą wykonuje się z miękkiej oraz elastycznej skóry zapewnia doskonałą przepuszczalność powietrza – podkreśla specjalista z firmy PRACOWNIA HANDLU.

 

Specjalistyczne obuwie przeznaczone jest dla osób, które cenią sobie komfort w codziennym użytkowaniu, a także tych, które sporo czasu spędzają w pozycji stojącej. Szczególnie narażeni są pracownicy medyczni:

  • lekarze,
  • pielęgniarki,
  • fizjoterapeuci,
  • weterynarze.

 

Dotyczy to jednak także osób, które zmagają się już z pewnymi schorzeniami. Obuwie profilaktyczne zaleca się w przypadku pacjentów z nadwagą, problemami naczyniowymi, czy zespołem stopy cukrzycowej. W momencie, kiedy noga jest spuchnięta lub występują na niej lekkie owrzodzenia, jest to jedno z najlepszych rozwiązań, na które można się zdecydować.

 

Zdrowie jest najważniejsze — zadbaj o nie

 

Odpowiednie obuwie do pracy stojącej powinno zapewniać komfort użytkowania oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. W praktyce oznacza to przede wszystkim ochronę przed upadkiem podczas niekontrolowanego poślizgu, ale nie tylko. Użycie najlepszych materiałów sprawia, że obuwie zapewnia użytkownikowi ochronę m.in. przed grzybicą. Możliwe jest uniknięcie namnażania się bakterii oraz zniwelowanie nieprzyjemnych zapachów.

 

Do wykonania wnętrza obuwia bardzo często wykorzystuje się naturalną skórę, która zapewnia właściwości przeciwpotne oraz doskonałą amortyzację podczas długich godzin w pracy stojącej. Warto mieć świadomość, że niewłaściwie dobrane obuwie może powodować wiele przypadłości. Zalicza się do nich między innymi bóle kręgosłupa, czy barków.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając obuwie do pracy stojącej?

 

Indywidualne dopasowania obuwie do potrzeb użytkownika to podstawa. W przypadku tendencji do puchnięcia oraz obrzęków stóp warto postawić na modele, które mają dodatkowo regulowany pasek. W zależności od sytuacji będzie można go zacisnąć lub poluzować, zapewniając optymalne przyleganie obuwia. Najważniejsza jest jednak jakość produktów wynikająca z wykorzystanych materiałów.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas