Artykuł sponsorowany W jaki sposób nadać drugie życie garderobie?

W jaki sposób nadać drugie życie garderobie?

Wiele osób raz na jakiś czas robi przegląd szafy, podczas którego trafi się na ubranie, w którym niegdyś chodziło się z przyjemnością, ale straciło dawny blask. Nostalgia towarzyszy kobietom, gdy patrzą na sukienki z młodości, a mężczyźni na marynarki, w których odprowadzali je na studniówkę. Pytanie zatem brzmi, czy można zrobić coś, aby tchnąć w nie nowe życie? Odpowiedź brzmi tak, można. Właśnie tu, na ratunek przychodzą usługi krawieckie.

Marynarki

Jest kilka rodzajów działań, które można wykorzystać w ramach odświeżenia marynarki, a pierwszym z nich jest wyszczuplenie (lub inna nazwa – wytaliowanie). Przejawia się to poprzez wykorzystanie w odpowiedni sposób zarówno szwów bocznych, jak i tylnych, dzięki którym można dopasować marynarkę do życzenia klienta. Innym rodzajem postępowania może być m.in.:

  • skracanie rękawów, które można podzielić na skrócenie ich od dołu lub od góry;

  • skracanie długości marynarki.


Koszule

Kolejnym elementem garderoby, często poddającemu się przeróbkom w Poprawki Krawieckie Danuta Górecka są koszule. Wśród najpopularniejszych zabiegów wyróżnia się skracanie oraz zwężenie rękawów, które powinno zazwyczaj odbywać się od strony mankietów, które są odpruwane od rękawa, by następnie przesunąć listwę guzikową i zwęzić w celu nadania koszuli pożądanego efektu. Jeżeli przesunięcia są minimalne, procedura ta nie jest konieczna. Jednym z nieodłącznych działań przy zwężaniu rękawów, jest zwężanie całej koszuli. Jeżeli nie podejmie się tych działań równocześnie, może skutkować to dużą dysproporcją w wielkości poszczególnych elementów.

Koszule często potrzebują wyszczuplenia, a znakiem rozpoznawczym takiego zabiegu są delikatne fałdy materiału na spodniach, pojawiające się po założeniu koszuli. W celu zredukowania niepotrzebnego materiału wykonuje się procedurę  związaną z bocznymi lub/i tylnym szwami ubrania. Prawidłowo dopasowana koszula z pewnością będzie działała na korzyść jej posiadacza, a czynności związane z jej szykiem mogą okazać się zniewalające. Wyłączając powyższe dwie przeróbki, czynności krawieckie związane z koszulami, które można wyróżnić to m.in. skracanie lub przeszycie guzików.

Działania, związane z modyfikacją ubrania to zawsze element lekkiej niepewności, że efekt pracy krawcowej nie spełni oczekiwań klienta. Warto, więc skupić się, aby zawsze takiej decyzji towarzyszył wybór profesjonalnego zakładu krawieckiego, którego wieloletnie doświadczenie potwierdzone jest nienaganną opinią klientów. Aby, te elementy nie straciły fasonu każdą przeróbkę trzeba indywidualnie skonsultować z krawcową.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas