Materiał Partnera Ubranka dla niemowlaka. Zwróć uwagę na jakość wykonania!

Ubranka dla niemowlaka. Zwróć uwagę na jakość wykonania!

Przed urodzeniem się dziecka należy dokładnie zaplanować całą jego garderobę. Pomogą Ci w tym profesjonalne sklepy z odzieżą dziecięcą dla niemowlaków i starszych dzieci (dziewczynek i chłopców). Pamiętaj o tym, że wiele z nich oferuje sprzedaż internetową, która usprawnia dokonywanie zakupu. Ceny ubrań w takich sklepach są bardzo niskie, ale przy tym wysokie jakościowo.

Wyprawka dla niemowlaka – co musi znaleźć się w garderobie?

Przede wszystkim należy pamiętać o wyborze najprostszych krojów, bez elementów, które mogłyby odebrać dziecku komfort. Wyprawka ubraniowa dla niemowlaka nie będzie duża. W takim sklepie jak Agatka i Staś warto zamówić internetowo:

  • ·kilka sztuk body – zapięcie między nogami lub z boku,
  • kilka sztuk bawełnianych pajacyków oraz przynajmniej dwa zestawy pajacyków z ociepleniem,
  • kilka sztuk kaftaników z długim rękawem,
  • przynajmniej 5 par śpioszków,
  • kilka bawełnianych koszulek bez rękawków do zakładania pod pajacyki,
  • kilka ciepłych bluz lub sweterków,
  • skarpetki bawełniane, grube czapki, szaliczek, rękawiczki, a także kombinezon dla dzieci.

Zakup ubranek dla maluszków

Ubranka dla niemowlaków powinny być wykonane z odpowiedniej jakości materiałów, a także w odpowiednich krojach. Najlepsze sklepy z odzieżą dziecięcą, a także pediatrzy polecają zakup lekkich bawełnianych koszulek, śpioszków, body, czy kombinezonów, które zapewnią stabilny poziom temperatury ciała, a także przepuszczalności powietrza. Wybór materiału jest bardzo ważny również w związku z delikatnością skóry dziecka – nieodpowiednio dobrany materiał może ją podrażniać. Warto zapamiętać również prostą zasadę dotyczącą rozmiaru – nigdy nie kupuj dużej ilości ubranek. Najlepiej stale uzupełniać asortyment w dobrym sklepie z ubrankami dla niemowlaków tak, aby dobierać odpowiednie rozmiary ciuszków wraz z procesem rośnięcia dziecka. Ułatwieniem w wyspecjalizowanych sklepach jest oznaczenie ubranek nie poprzez wzrost, ale wiek – niemowlaki ubieramy w odzież z oznaczeniem od 0 do 3 roku życia.

Zapięcia w ubrankach dla niemowlaków

Każdy rodzic zakupujący ubranka dla niemowlaków powinien zwrócić uwagę na ich zapięcia. Powinno unikać się guziczków na plecach, a także tych, które mogą powodować ucisk skóry dziecka. Najwygodniejsze są wciągane komplety dziecięce, które składają się z trzech części: spodenek, bluzki z długim rękawkiem, a także zapinaną bluzą z delikatnymi guziczkami na zacisk (powinno unikać się zapięć na zwykłe guziki). Trzeci z tych elementów jest bardzo ważny – w dni cieplejsze bluzę można szybko zdjąć bez całościowego przebierania, a w zimniejsze szybko założyć, zapewniając również zasłonięcie pleców dziecka. Zapięcia w ubrankach ważne są również w związku z koniecznością zmiany pieluszki. To dlatego należy wybierać takie części garderoby, które ułatwią wykonywanie tego zadania.

Podziel się