Artykuł sponsorowany Torebka na szydełku - sznurek czy t-shirt yarn?

Torebka na szydełku - sznurek czy t-shirt yarn?

Szydełkowanie to nie tylko zajęcie dla babć - coraz popularniejsze stają się ubrania i dodatki zrobione na szydełku. Wiele kobiet podejmuje naukę szydełkowania w celu samodzielnego tworzenia przedmiotów, jest to także doskonały sposób na relaks. Szydełkowe torebki są bardzo popularne - jaki materiał wykorzystać do zrobienia szydełkowej torebki?

Sznurek bawełniany a t-shirt yarn

Jak mówi nam właściciel pasmanterii sznurki-bawelniane.pl, dużą popularnością cieszą się sznurku bawełniane oraz włóczki typu t-shirt yarn. Myślą o szydełku wiele osób ma na myśli finezyjne, robione z kordonka serwetki, ale obecnie sztuka dziergania skupia się na ręcznym wytwarzaniu także wielu przedmiotów codziennego użytku i akcesoriów. Szydełkowe torebki robione są z grubszym, wytrzymałych materiałów. Jakie są różnice między sznurkiem bawełnianym a włóczką typu t-shirt yarn?

  1. Materiał - sznurek bawełniany, jak sama nazwa wskazuje, wykonany jest z bawełny. Zwykle rdzeń sznurka wykonany jest również z bawełny albo z poliestru. Dzięki rdzeniowi bawełniany sznurek zachowuje pewną dozę sztywności i w skończonej robótce nie wygląda płasko. Przędza typu t-shirt yarn wykonywana jest z recyklingowej bawełny lub bawełny z dodatkiem poliestru. Jak sama nazwa przędzy wskazuje - jest ona zwykle pozyskiwana z odzieży oddanej do recyklingu, włókna są przerabiane na przędzę. Są na rynku także włóczki typu t-shirt yarn, które nie są włóczkami z recyklingu. Ten rodzaj przędzy nie ma rdzenia, jest więc miękka i nie zachowuje takiej sztywności.
  2. Waga - w przypadku sznurka bawełnianego można mówić śmiało o gwarantowanej, pewnej wadze motków o określonej długości. Włóczka typu t-sirt yarn nie zawsze ma jednakową wagą, mogą występować różnice wynikające z procesu pozyskiwania włókien.
  3. Dzierganie - osoby, które przyzwyczajone są do dziergania z cieńszym, bardziej miękkich włóczek w obydwu przypadkach będą odczuwać różnicę. Włóczka t-shirtowa dodatkowo może lekko się ciągnąć, co przełożyć się może na problemy w szydełkowaniu dla niedoświadczonych dziewiarek.
  4. Końcowy efekt wizualny - w przypadku tych włóczek końcowy efekt jest inny, jednak jego wybór należy do dziewiarki. Obydwa materiały w końcowym rozliczeniu dają jednak dosyć sztywną formę torebki.

Które rozwiązanie wybrać?

Odpowiedź na pytanie, który rodzaj przędzy lepiej wybrać, nie jest łatwa. Wszystko zależy od tego, jaki projekt chcemy wykonać i jaki ma być finalny efekt. Sznurek bawełniany z pewnością jest jednak bezpiecznym rozwiązaniem, które doskonale wyglądać będzie w każdym wydaniu. Warto pamiętać o tym, że do dziergania torebek można wykorzystać także inne włóczki i nie ograniczać się do tych dwóch propozycji!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas