Artykuł sponsorowany Swetry przetwarzane na szarpankę - poznaj zalety tego rozwiązania!

Swetry przetwarzane na szarpankę - poznaj zalety tego rozwiązania!

Szarpanka wytwarzana jest najczęściej ze swetrów. Jeżeli w swojej szafie posiadasz jakiekolwiek swetry, których już nie nosisz ze względu na zmianę upodobań, czy też ich lekkie zniszczenie, oddaj je do specjalnych firm, które specjalizują się w ich przetwarzaniu na szarpankę. Dzięki temu możliwe jest nadanie im drugiego życia, a także zmniejszenie konsumpcjonizmu wśród społeczeństwa.

Używane swetry - co z nimi zrobić?

Masz w swojej szafie używane swetry, w których już nie chodzisz? A może znajdują się w niej swetry, które mają niewielkie wady w postaci dziur, czy też zaciągnięć? Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku warto zastanowić się nad ich oddaniem sklepom z odzieżą używaną. Jest to na pewno lepsze rozwiązanie od wyrzucenia używanej odzieży na śmietnik. Oddana odzież w takie miejsce zostanie zutylizowana, co wpływa niekorzystnie na środowisko. Jeżeli jesteś osobą, która dba o środowisko i chce żyć w zgodzie z naturą, przeznaczanie swetrów na szarpankę to świetna alternatywa. Pracownicy w sklepach z odzieżą używaną przeprowadzą selekcję oddanej odzieży, przeznaczając je do przekazania innym, a te, które nie nadają się do użytku zostaną przerobione na szarpankę.

Jedną z godnych polecenia firm, która prowadzi skup odzieży używanej jest Zalew. Wspomniany sklep zajmuje się również produkcją czyściw, eksportem odzieży używane do krajów afrykańskich, jak i przerabianiem swetrów na szarpankę.

Szarpanka to nic innego, jak puszysty, miękki materiał, który zazwyczaj służy do wypełnienia różnego rodzaju produktów, na przykład sof. Powstaje ona w wyniku cięcia swetrów za pomocą specjalistycznych urządzeń. Jest to skuteczna metoda przeróbki swetrów, które nie nadają się już do użycia, a przy tym zapobiega stratom odzieży i zanieczyszczaniu środowiska.

Do produkcji szarpanki można użyć różne tekstylia, na przykład:

  • poliester
  • tkaniny naturalne
  • flanela
  • jeans
  • dzianiny poliestrowe
  • akryl
  • wełna.

Jak sam widzisz, większość swetrów wykonana jest właśnie ze wspomnianych materiałów, zatem praktycznie każdy może zostać przerobiony na szarpankę.

Gdzie oddać zużyte swetry, aby zostały przerobione na szarpankę?

Jeżeli masz głównie swetry, które mają uszkodzenia oraz wady, od razu udaj się do sklepu z odzieżą używaną, która zajmuje się ich przetwórstwem na szarpankę. Jednym z nich jest właśnie wspomniana wyżej firma Zalew. Z szarpanki wykonuje się naprawdę mnóstwo produktów, wśród których najpopularniejsze są kołdry, pościele, materace, wyroby tapicerskie oraz legowiska dla zwierząt!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas