Artykuł sponsorowany Strój kąpielowy a typ figury

Strój kąpielowy a typ figury

Wypoczynek na plaży czy przy basenie nierozerwalnie wiąże się z kostiumami kąpielowymi. Eksponują one nasze ciało jak żaden inny strój, dlatego musimy zadbać o to, by podkreślały one wszystkie nasze atuty, a przy tym maskowały mankamenty figury. Możliwości mamy tu całe mnóstwo zarówno w zakresie krojów, jak i kolorów czy wzorów. Przyjrzyjmy się bliżej, jaki strój będzie odpowiedni dla każdego typu sylwetki.

Na co zwracać uwagę?

Przy wyborze idealnego dla nas stroju kąpielowego powinnyśmy kierować się dwoma podstawowymi zasadami. Pierwsza to zasada równowagi; góra i dół kostiumu powinny tworzyć harmonijną całość, szczególnie jeśli nasza sylwetka ma charakterystyczne cechy. Druga dotyczy doboru właściwego rozmiaru. W kostiumach dwuczęściowych powinnyśmy osobno wybierać rozmiar stanika oraz majtek. Reguły te są uniwersalne i warto pamiętać o ich stosowaniu niezależnie od typu posiadanej figury. Inna ważna kwestia to nasz indywidualny styl i preferencje. Moda oferuje tu wiele możliwości, podobnie oferty dystrybutorów takich jak hurtownia internetowa Lannymode.eu – dzięki temu bez trudu znajdziemy ciekawe rozwiązania spełniające wszystkie nasze oczekiwania.

Istnieje kilka powszechnie znanych typów sylwetki. Do tych spotykanych najczęściej należą klepsydra, gruszka, marchewka, jabłko i kolumna. Nawiązują one do kształtu, jaki nasza figura przypomina, patrząc od przodu. Jeśli więc chcemy dowiedzieć się, do którego z tych typów pasujemy, wystarczy stanąć przed lustrem obejmującym nas od stóp do głowy, wyprostować się i ocenić, który z wymienionych kształtów przypomina nasze ciało.

Strój dopasowany do figury

Dla klepsydry zbudowanej proporcjonalnie, o dużym biuście, wąskiej talii i szerokich biodrach znalezienie stroju kąpielowego nie będzie żadnym problemem. Na tej sylwetce dobrze prezentować się będzie każdy krój, a także odważne wzory czy kolory. Kolumna nie ma wyrazistego wcięcia w talii, ale ma ramiona i biodra tej samej szerokości, zatem najlepszy będzie model dający złudzenie talii. Możemy zdecydować się na kontrastowe panele biegnące w poprzek kostiumu, głęboki dekolt w kostiumie jednoczęściowym czy drapowania na wysokości pasa, paski lub wiązania. Masywne biodra i uda oraz niewielki biust gruszki wymagają natomiast modeli, które dodadzą objętości górze – w tej roli sprawdzą się przede wszystkim falbanki i drapowania przy dekolcie.

Kobiety z figurą typu jabłko powinny postawić na stroje w stylu retro. Podkreślą one zgrabne nogi i proporcjonalne ramiona, a ukryją wystający brzuszek. Najlepszy będzie do tego krój kopertowy, warto pomyśleć też o dodatku w postaci pareo. Marchewka, ostatni z omawianych tu typów sylwetki, charakteryzuje się szerokimi ramionami i wąskimi biodrami. W tym przypadku najlepiej prezentować się będzie strój kąpielowy z prostą górą, na przykład na cienkich ramiączkach lub wiązany na szyi. Dół natomiast powinien być rozbudowany. Warto sięgnąć po interesujące faktury i wzory, różnego rodzaju wiązania, a także majtki lub szorty z wysokim stanem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter