Materiał Partnera Skórzany pasek jako element stroju wyjściowego

Skórzany pasek jako element stroju wyjściowego

Skórzany pasek to klasyczny element garderoby, który jest używany od wielu lat. Choć początkowo służył głównie trzymaniu spodni w odpowiednim miejscu, dziś stanowi często ozdobę ubioru. Rynek oferuje wiele modeli, kolorów czy fasonów pasków, dlatego można nosić go podczas wielu okazji oraz świetnie sprawdzi się zarówno w stylizacjach kobiet, jak i mężczyzn. Czy może być on również elementem stroju wyjściowego? Odpowiadamy.

Czy skórzany pasek jest odpowiedni do stroju wyjściowego?

Akcesoria wykonane z naturalnej skóry są niezwykle eleganckie oraz uniwersalne, ponieważ można z powodzeniem dopasować je do wielu stylizacji, a także różnych okazji. Skórzane paski damskie i męskie sprawdzą się więc idealnie zarówno jako element codziennej stylizacji, jak i szykownego stroju wyjściowego. Pełnią one dwojaką funkcję. Utrzymują spodnie na biodrach, aby nie spadały, ale też urozmaicają oraz wyjątkowo ozdabiają strój. Odpowiednio dobrany pasek może pięknie podkreślić charakter ubioru oraz nadać niepowtarzalnego stylu osobie go noszącej.

Zasady noszenia skórzanego paska do spodni

Decydując się na skórzany pasek do spodni, warto jednak poznać kilka zasad noszenia go, by nie popełnić modowego faux-pas. Przede wszystkim pasek noszony na wpuszczonej do spodni koszuli jest bardzo widoczny i zauważalny, więc musi być spójny z resztą stylizacji. Nadaje on ubiorowi powagi i elegancji, a także klasycznego wdzięku.

Jeśli pasek służy Ci wyłącznie jako ozdoba, pamiętaj też od odpowiednim dopasowaniu jego długości. Nie może być on zbyt ściśnięty na biodrach, ale też nie może na nich wisieć, a jego długość powinna mieć ok. 15 cm więcej, niż wynosi obwód pasa. Szerokość paska ma również znaczenie – nie powinna przekraczać 7-8 cm. Zbyt gruby model nie będzie wyglądał estetycznie.

Jak dobrać pasek do stylizacji?

Sklepy z galanterią skórzaną, takie jak Stefania, oferują niezwykle szeroki wybór skórzanych pasków do spodni, dzięki czemu z łatwością dobierzesz model sprzyjający Twojej stylizacji. Jest to niezwykle ważne, żeby dodatek ten pasował do reszty ubioru, by cały strój był spójny. Przede wszystkim pasek nie powinien odstawać kolorem od butów oraz zegarka.

Jeśli więc zakładasz na wieczór czarne pantofle, reszta noszonych przez Ciebie akcesoriów również powinna być w tym odcieniu. Jeśli nosisz srebrny, metalowy zegarek, zwróć uwagę, by był on dopasowany odcieniem do klamry paska. Wówczas również zachowasz konsekwencję. W przypadku formalnego stroju wyjściowego najlepsze wrażenie zrobi niewielka sprzączka z matowego srebra.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas