Artykuł sponsorowany Rodzaje przeróbek garnituru

Rodzaje przeróbek garnituru

Garnitury często kupowane są na lata. Aby garnitur dobrze się prezentował powinien być idealnie dopasowany do sylwetki mężczyzny. Zbyt długie rękawy marynarki lub za szerokie nogawki spodni psują efekt końcowy i sprawiają, że proporcje sylwetki ulegają zaburzeniu. Jeśli zakupiony garnitur nie leży idealnie warto poprosić o pomoc profesjonalnego krawca i poddać go drobnym poprawkom krawieckim.

Poprawki krawieckie koszul

Praktycznie każdą część garderoby można poddać przeróbkom krawieckim. Im zdolniejszy krawiec, tym jest w stanie dokonać większych i bardziej skomplikowanych zmian w wyglądzie ubrań. W przypadku koszul garniturowych zmiany jakie krawiec może wykonać to przede wszystkim skrócenie rękawów. Polega ono na odpruciu od rękawa mankietów, a następnie odcięciu odpowiedniej długości materiału. Skracając rękawy koszuli należy pamiętać, aby odpowiednio przesunąć całą linię guzików znajdujących się na rękawie.

Kolejną częstą zmianą, którą dokonuje krawiec po zakupie niedopasowanej koszuli jest jej zwężenie. Wyszczuplenia męskiej koszuli najlepiej dokonać, gdy po włożeniu jej w spodnie powstają fałdy z nadmiernej ilości materiału. Zwężanie koszuli najczęściej polega na wycięciu nadmiaru materiału na bocznych szwach. W celu zachowania odpowiednich proporcji koszuli podczas jej wyszczuplania przeważnie dokonuje się również zwężenia rękawów.

Innymi prostymi i szybkimi przeróbkami niedopasowanej koszuli wykonywanymi przez krawców jest skrócenie jej długości, a także przeszycie guzika znajdującego się przy kołnierzu koszuli.

Przeróbki krawieckie niedopasowanych spodni garniturowych

Gdy po zakupie garnituru okaże się, że spodnie są za luźne lub nie leżą zbyt dobrze można bez problemu zlecić poprawki krawcowi. Najczęściej stosowaną przeróbką spodni garniturowych jest ich zwężenie w pasie. Można je wyszczuplić nawet o kilka centymetrów. Jest to prosta przeróbka dająca doskonały efekt końcowy. Ze względu na gładki materiał, z którego powstają garnitury poprawki te są zupełnie niewidoczne.

Najczęściej wykonywaną poprawką niedopasowanych spodni garniturowych jest oczywiście skrócenie ich długości. Jest to prosta przeróbka polegająca na odcięciu określonego fragmentu materiału. Przeróbka ta należy do prostych, ponieważ zazwyczaj spodnie garniturowe zakończone są listwą wewnętrzną z materiału, którą po odcięciu nadmiaru tkaniny należy ponownie przyszyć. Dzięki temu ryzyko zepsucia spodni jest znikome. Skracając spodnie o znaczną długość warto również zwrócić uwagę na fakt, czy w celu zachowania odpowiednich proporcji konieczne będzie ich jednoczesne zwężenie.

Poprawki męskich marynarek

Za duże marynarki nie wyglądają zbyt estetycznie i elegancko, dlatego warto zadbać o ich odpowiednie dopasowanie. Usługi krawieckie, którymi zajmuje się m.in. Pracownia BWS obejmują zwężanie marynarek. Poprawki tej dokonuje się przy wykorzystaniu szwów bocznych i tych umiejscowionych na plecach. Dobry krawiec jest w stanie zmniejszyć marynarkę nawet o jeden rozmiar.

Częstą poprawką krawiecką stosowaną przy przeróbkach marynarki jest skracanie zbyt długich rękawów. Poprawka ta może być wykonana na dwa sposoby. Pierwszy z nich to tak zwane skracanie od dołu. Metoda ta jest stosowana w sytuacji, gdy w marynarce jest możliwe przesunięcie guzików znajdujących się na rękawach. Skracanie rękawów metodą od góry wykorzystywane jest, gdy marynarka posiada prawdziwe otwory na guziki, a ich przesuniecie nie wyglądałoby zbyt estetycznie.

Odpowiednie dopasowanie ubrań do posiadanej sylwetki jest szczególnie ważne jeśli zakłada się je na ważne spotkania. Dobrze wykonane przeróbki krawieckie mogą być zatem zbawienne dla wielu niepasujących już rzeczy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas