Artykuł sponsorowany Preparaty dla sportowców

Preparaty dla sportowców

Sprzęt sportowy, odzież i drobne artykuły sportowe to zazwyczaj pierwsze akcesoria, po jakie sięgamy, kiedy chcemy uprawiać ulubioną dyscyplinę. Jednak coraz więcej słyszy się o odżywkach dla sportowców, preparatach przedtreningowych, preparatach białkowych i spalaczach tłuszczu. W co warto zainwestować? Jak ich używać i jaki efekt dzięki nim można osiągnąć?

Octagon to profesjonalny sklep z odzieżą sportową, sklep ze sprzętem sportowym oraz odżywkami dla sportowców. Oferujemy zarówno odzież sportową dla kobiet, jak i odzież sportową dla mężczyzn. Szeroki asortyment od dresów sportowych, przez legginsy, spodenki, koszulki po ochraniacze i rękawice bokserskie pozwoli każdemu znaleźć u nas coś dla siebie. Duża część naszej oferty to także preparaty witaminowe, preparaty magnezowe czy białko dla sportowców, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest suplementacja podczas zwiększonego wysiłku fizycznego.

Preparaty witaminowe

Decydując się na suplementację podczas uprawiania sportu, warto dokładnie przeanalizować potrzeby naszego organizmu. Szczególnie jeśli dopiero zaczynamy stopniowo zwiększać ilość ruchu w naszym życiu, nie powinniśmy szaleć z ilością przyjmowanych preparatów i witamin. Na samym początku warto zwrócić uwagę na zróżnicowaną dietę i dostarczanie organizmowi wystarczającej ilości witamin z grupy B, witaminy C, witaminy A oraz E, jak również potasu i sodu, magnezu, wapnia i cynku. Witaminy z grupy B odpowiadają za właściwe przemiany energetyczne w organizmie i gdy zwiększamy ilość ruchu, automatycznie zwiększa się nasze zapotrzebowanie na nie. Witamina C bierze udział w tworzeniu kolagenu, rozprowadzaniu tlenu w organizmie, co pozwala zmniejszyć skutki zmęczenia. Witamina A reguluje pracę mięśni, natomiast E zmniejsza zmęczenie i redukuje skurcze. Mikroelementy jak sód i potas poprawiają pracę mięśni i przyśpieszają regenerację po ćwiczeniach. Magnez poprawia syntezę białek, wapń poprawia pracę serca i chroni przed kontuzjami, a cynk wspomaga tworzenie i regenerację tkanek. Niedobór jakiegokolwiek składnika może przyczynić się do osłabienia naszego organizmu i mniejszej efektywności prowadzonych treningów.Suplementy i odżywki

Preparaty i odżywki należy przyjmować zgodnie z zaleceniami trenera. Trzeba uwzględnić plan treningu, nasz stan zdrowia i cel, jaki chcemy osiągnąć. Niezależnie od tego, czy jesteśmy początkujący, czy już jakiś czas uprawiamy sport za podstawę suplementacji warto wybrać aminokwasy BCAA. Wpływają one na prawidłową budowę masy mięśniowej. Octagon oferuje również szeroki wybór odżywek białkowych i spalaczy tłuszczu. To, co ważne, to odpowiedni plan suplementacji. Nie każdy środek można zażywać tuż przed treningiem lub zaraz po. Na przykład białko najlepiej działa spożyte tuż po ćwiczeniach, a kazeina najlepiej działa przyjęta przed snem. Zanim zaczniemy przyjmować te środki, warto skorzystać z porad specjalisty lub skonsultować się z pracownikami naszego sklepu. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania i doradzimy najlepszy wybór.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas