Artykuł sponsorowany Odnawianie obuwia, czyli  jak pomóc butom odzyskać dawną świetność

Odnawianie obuwia, czyli jak pomóc butom odzyskać dawną świetność

Każdy z nas ma przynajmniej kilka par butów. Zwykle jednak szczególną sympatią darzy jedną z nich i to najczęściej właśnie ona towarzyszy w trudach codziennego dnia. Intensywne użytkowanie przyczynia się do powstawania pęknięć i zarysowań nawet na obuwiu najlepszej jakości. Czy to oznacza, że trzeba będzie na dobre pożegnać się z ulubioną parą? Niekoniecznie. W profesjonalnym zakładzie szewskim skorzystasz z usługi odnawiania obuwia, a Twoja ulubiona para zyska drugie życie. 

Jakie buty można oddać do renowacji? 

Jeżeli zależy Ci na naprawie pojedynczych defektów, do zakładu szewskiego możesz oddać każdy rodzaj butów, niezależnie od materiału, z jakiego są wykonane. Jednak kompleksowym zabiegom odnawiania obuwia poddawane są przeważnie droższe buty – skórzane, zrobione ze skóry licowej, zamszowej lub nubukowej. Ważne, aby obuwie oddać do specjalisty, który doskonale wie, w jaki sposób czyścić i odnawiać dany materiał oraz jakich produktów nie wolno użyć, by nie zniszczyć butów. 

Jak wygląda profesjonalne odnawianie obuwia? 

Przede wszystkim buty, również ich podeszwy, muszą zostać dokładnie wyczyszczone z kurzu, piasku i błota za pomocą specjalnej szczoteczki przeznaczonej do danego rodzaju skóry. Jeżeli zabrudzenia były wilgotne lub do ich wyczyszczenia konieczne było użycie wody, obuwie musi zostać dokładnie osuszone. Do pielęgnacji butów zazwyczaj używa się przeróżnych past i wosków. Przed odnawianiem wszystkie ich pozostałości muszą zostać dokładnie wyczyszczone. Warto zaznaczyć, że zwykłe przetarcie nie wystarczy, a substancje muszą zostać usunięte za pomocą specjalnych preparatów z porów skóry. 

Ważne jest również całkowite odtłuszczenie skóry. Wszelkie rysy, pęknięcia i ubytki zostaną wypełnione profesjonalną pastą odbudowującą, a na obuwie nałożony koloryzujący krem. Niektóre buty mogą wymagać także odnowienia za pomocą malowania przy użyciu farby do renowacji obuwia. Na koniec zostanie ono na nowo zapastowane i zaimpregnowane. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym wykonaniu usługi, wybierz sprawdzonego specjalistę. W Pułtusku usługi odnowienia obuwia świadczy Zakład Szewski Centurion

Jak prawidłowo pielęgnować skórzane buty? 

Jeżeli Twoje ulubione buty odzyskały świetność, a szewc tchnął w nie nowe życie, teraz wszystko zależy od Ciebie. By przedłużyć trwałość usługi, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację obuwia. Możesz poprosić o poradę w zakładzie. Pamiętaj, żeby regularnie czyścić i impregnować buty. Istotne, aby stosować preparaty zawsze odpowiednio dobrane do danego typu skóry.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter