Artykuł sponsorowany O tkaninach i sznurkach jutowych opowiadają specjaliści firmy GRZANPOL

O tkaninach i sznurkach jutowych opowiadają specjaliści firmy GRZANPOL

Rynki opakowaniowy czy też tkacki wypełniane są coraz większą ilością materiałów syntetycznych, które są słabej jakości i szkodzą środowisku naturalnemu. To między innymi dlatego wiele świadomych zagrożenia przedsiębiorców stara się promować surowce biodegrodawalne i przy tym tanie w produkcji. Przykładem jest juta, którą tworzy się w 100% z naturalnego włókna roślinnego. Jej możliwości recyklingowe są olbrzymie, a podobnie jest z jej zastosowaniem. Tkaniny jutowe przyciągają klientów również swoim świeżym zapachem, lekkim połyskiem i surowością. O wyjątkowej jucie opowiadają specjaliści z firmy GRZANPOL, która sprowadza przędze jutowe z Indii i Bangladeszu.

Kilka słów o wyjątkowej jucie

Wbrew pozorom juta jest bardzo popularną przędzą i tkaniną. Pod względem naturalnych włókien wyprzedza ją tylko bawełna, która jest jednak znacznie droższa. Juta jest bardzo tania i to powoduje, że dzisiaj zyskuje na popularności. Jak jest zaś tworzona?

Tkaniny i sznurki jutowe są tworzone z roślin łodygowych typu juta. Występują one głównie w Azji, w tym Indiach, Bangladeszu oraz w Chinach. Po wyrwaniu rośliny i przejściu procesu zwanego roszeniem uzyskuje ona łykowate włókna, które są dokładne myte i suszone. Produkcja jest prosta, a tkanina jutowa ma splot płócienny. Kolory juty mogą być zaś różne. Przede wszystkim występuje ona w barwie szarej, złotawej, słomianej i brązowej. Można na niej nanosić nadruki. Ciężko jednak się ją bieli.

Właściwości juty

Specjaliści z firmy GRZANPOL tłumaczą, że juta to nie tylko tani i naturalny materiał o szerokim zastosowaniu. Jej wyjątkowością jest to, że jest ona w 100% biodegradowalna i pomaga wypierać z rynku szkodzący środowisku i ludziom plastik. Ponadto jest ona bardzo wytrzymała na rozdarcia i inne uszkodzenia mechaniczne, dobrze znosząc także wodę, wilgoć, promienie UV, a także zabrudzenia. Ciekawą własnością tkanin jutowych jest też to, że z czasem użytkowania szlachetnieją one, przypominając len.

Liny i sznurki z juty są zaś niemalże nie do rozdarcia. Mogą dzięki temu wytrzymać znaczne obciążenia oraz nacisk, nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Zastosowanie tkanin jutowych

Tkaniny jutowe cieszą się dużym zainteresowaniem między innymi ze względu na swoje bardzo szerokie zastosowanie. Jak podkreślają specjaliści z firmy GRZANPOL, juta świetnie nadaje się w przemyśle opakowaniowym, w ogrodnictwie i rolnictwie, a także w dekoratorstwie oraz zdobnictwie. Tworzy się z niej wytrzymałe torby i worki m.in. na owoce, specjalne osłony na pnie drzew, a także serwetki, obrusy, poszewki na poduszki, firany, dekoracje florystyczne, zasłony, stroiki czy bombki.

Estetyka juty idealnie wpasowująca się w skandynawski, rustykalny oraz retro styl została również doceniona przez hotelarzy, restauratorów i organizatorów wesel, którzy chętnie przyozdabiają sale różnymi kompozycjami z tkanin jutowych. Pomysłów na wykorzystanie juty jest zatem wiele, a dużą ilość materiału zamawiają również pracownie krawieckie i scrapbookingowe. Zainteresowane są one nie tylko tkaniną, ale także sznurami z juty. Te wraz z linami jutowymi znalazły swoje zastosowanie także w branży morskiej.

Tkaniny i sznury jutowe od firmy GRZANPOL

Dzięki unikalnym własnościom, niskiej cenie i szerokiemu zastosowaniu tkaniny jutowe, a także sznury z juty są dzisiaj coraz bardziej popularne. Dowodem na to są wysokie wyniki sprzedażowe firmy GRZANPOL, która jest wyłącznym importerem wysokiej klasy przędzy jutowej z Indii oraz Bangladeszu. Przedsiębiorstwo to oferuje opakowania tkanin o długości 100 metrów w kolorze naturalnym. Standardowe szerokości towaru wynoszą od 80 do 160 cm. Specjaliści GRZANPOL zwracają również uwagę swoich klientów na różne gramatury tkanin jutowych. Inne wykorzystuje się do tworzenia dekoracji wnętrzarskich, a inne do przygotowywania worków na owoce i poszewek na poduszki. Najpopularniejszymi odmianami są zatem tkaniny jutowe o gramaturach [g/m2]: 105, 125, 245, 320 oraz 335.

Prócz przędzy oraz tkanin jutowych producent GRZANPOL posiada w swojej ofercie wspomniane sznurki jutowe o grubości 1 mm; 1,5 mm; a także 2 mm. Stosowane są one w ogrodnictwie czy dekoratorstwie. Dla branży transportowej, budowlanej i żeglarskiej, a także dla sportów wodnych przeznaczone są zaś wysokiej klasy liny z juty o średnicach od 3 mm do nawet 32 mm. Liny te sprawdzają się również w leśnictwie, służbach mundurowych i w harcerstwie. Producent GRZANPOL poleca je także do wykorzystania w gospodarstwach domowych i rolnych, a także w przemyśle ciężkim. 

Przedstawione w ofercie liny jutowe mogą być sprzedawane w odcinkach np. 15 czy 20 metrów. Producent GRZANPOL jest w stanie przygotować nawój mający nawet 2000 m w zależności od średnicy liny.

Warto podkreślić, że sznurki oraz liny jutowe świetnie zastępują swoje odpowiedniki z tworzyw sztucznych. To sposób na zagwarantowanie sobie wysokiej klasy wyrobu, który nie jest szkodliwy dla środowiska. Juta pomaga wypierać z rynku plastik i inne materiały syntetyczne. 

Ceny sznurów, lin i tkanin, jakie oferuje firma GRZANPOL, są zaś bardzo atrakcyjne i przyciągają różnorodnych klientów. Przy większych i stałych zamówieniach liczyć mogą oni na znaczne rabaty.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas