Artykuł sponsorowany Najczęstsze problemy z butami – sposoby naprawy

Najczęstsze problemy z butami – sposoby naprawy

Kupiłeś nowe buty i po krótkim czasie dostrzegłeś niedoróbki? Jeżeli tak, możesz zareklamować produkt lub skorzystać z usług szewca. Wiele „usterek” można naprawić od ręki i cieszyć się idealnie dopasowanym obuwiem, które posłuży w niezmienionym stanie przez wiele lat.

Zbyt dużo kleju

Poszczególne części butów są na ogół zszywane bądź łączone klejem (niekiedy jedno i drugie). Jeśli klej zostanie nałożony niedbale lub nadmiernie, wypłynie ze spoiny i będzie widoczny przez użytkownika. Jeżeli pojawi się w zauważalnym miejscu, tego typu wada może zepsuć wygląd buta.

Słabe łączenia butów

Ta wada pojawia się, gdy dwie sklejone powierzchnie, zwykle podeszwa i cholewka, rozpadają się po krótkim okresie użytkowania. Głównymi tego powodami są niewystarczający lub nieprawidłowo nałożony klej oraz niewłaściwy rodzaj użytego kleju. W takim przypadku można podjąć samodzielną próbę naprawy obuwia – wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości klej do butów.


Ślady zarysowań na butach

Ślady zadrapań to ślady pozostawione na butach, zwłaszcza na obuwiu skórzanym lub błyszczącym, po niedbałym obchodzeniu się z nimi lub nieprawidłowym zapakowaniu do transportu. Jeżeli wada nie zostanie dostrzeżona od razu, użytkownik może skorzystać z usług szewca, np. SZEW-BUT, w celu jej eliminacji. Ślady zarysowań eliminuje się przy pomocy profesjonalnych past naprawczych, a cała procedura jest szybka i niskokosztowa.

Asymetria

Kiedy but jest składany w całość, wszystkie części muszą być prawidłowo ułożone. W typowym bucie lewa i prawa połówka są połączone szwem, który powinien przebiegać po idealnie prostej linii środkowej biegnącej przez całą długość buta. Każdy szew, który jest krzywy lub biegnie równolegle do tej linii, jest defektem i stanowi podstawę do reklamacji obuwia.

Rozmiar butów

Wszystkie buty są produkowane w standardowych rozmiarach, dlatego klient oczekuje, że fizyczne wymiary jego buta będą odpowiadały podanemu rozmiarowi. Jeżeli but nie jest dobrze dopasowany do stopy, można przeprowadzić tzw. rozbijanie butów. Dzięki temu procesowi można skutecznie rozciągnąć buty i stworzyć więcej miejsca na palce.

Zanieczyszczenie opiłkami metalowymi

Produkcja butów często wymaga szycia, a także użycia gwoździ. Igły mogą się złamać i pozostać w bucie, a gwoździe i pinezki mogą zostać nieprawidłowo spłaszczone, pozostawiając ostre punkty. Wszelkie obce metalowe przedmioty mogą spowodować poważne obrażenia użytkownika, dlatego przy wykryciu nieprawidłowości, buty powinny zostać od razu zareklamowane.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas