Artykuł sponsorowany Modne spódnice na lato dla różnych typów sylwetki

Modne spódnice na lato dla różnych typów sylwetki

Spódnice zwykle kojarzą nam się z dziewczęcością i lekkością, a także z ciepłą pogodą. Latem bowiem najczęściej sięgamy po te elementy garderoby. Spódnice dostępne są jednak w różnych kształtach, kolorach i wzorach. Nie wszystkie będą odpowiednie dla każdego typu sylwetki. Nieumiejętny dobór może natomiast podkreślić nasze niedoskonałości. Zastanówmy się zatem, jak stylizować te ubrania.

Figura typu klepsydra

Dla posiadaczek tego typu sylwetki charakterystyczne jest wyraźne wcięcie w talii. Biodra są podobnej szerokości, co ramiona. To najbardziej pożądana figura, która kojarzy się z kobiecością i proporcjonalnością. W tym przypadku dobrze sprawdzą się zarówno spódnice dopasowane, ołówkowe, jak i rozszerzane. Przy drugiej opcji warto wybrać obcisłą górę, gdyż takie zestawienie dodatkowo podkreśli nasze zalety. Co więcej, spódnica z wysokim stanem jeszcze bardziej uwydatni piękne wcięcie w talii. Jeśli chcemy zachować świetne proporcje, unikajmy luźniejszych krojów – zakryją one nasze atuty i dodatkowo optycznie poszerzą sylwetkę. 

Figura gruszki

W tym przypadku biodra są widocznie szersze, niż górna część ciała – talia i ramiona. Spódnice będą doskonałym rozwiązaniem dla tego typu sylwetki. Pozwolą zakryć masywne uda i nadadzą figurze proporcjonalnej prezentacji. W tym celu dobrze sprawdzą się szczególnie rozszerzane kroje w długości midi. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż szerokie biodra wpasują się we współczesne kanony piękna. Nie należy zatem wstydzić się ich – bardziej obcisłe spódnice, na przykład z oferty Producenta Odzieży Damskiej Daria, również będą wyglądały na nas świetnie. Udowadniają to chociażby przykłady znanych celebrytek, które uczyniły z obfitych ud swoje największe atuty. Warto się nimi zainspirować!

Figura typu jabłko

Dla tej sylwetki charakterystyczne są pełne biodra i większy brzuch, a jednocześnie szczupłe ramiona i łydki. Tutaj warto popracować nad zbudowaniem, za pomocą odpowiedniej odzieży, wcięcia w talii. Nie sprawdzą się jednak bardzo rozkloszowane spódnice z dużą ilością falbanek i ozdób. Lepsze będą fasony litery A – z wysokim stanem i rozszerzonym dołem. Dobrym pomysłem będzie zestawienie ich z luźniejszymi bluzkami, które zakryją oponkę wokół brzucha. W ten sposób sylwetka wyda się smuklejsza – zwłaszcza w przypadku wysokich kobiet. Zostaną również ładnie wyeksponowane wąskie łydki. 

Odwrócony trójkąt

Ten typ sylwetki wyróżnia się smukłą dolną częścią ciała w zestawieniu z dość szerokimi ramionami, niekiedy też dużym biustem. Aby zbudować pożądane proporcje, warto postawić na rozszerzane spódnice. Dobrze sprawdzą się tu tzw. princeski, które optycznie poszerzą biodra. Właścicielki opisywanego typu figury mogą przebierać wśród ozdób, falbanek i krzykliwych wzorów. Korzystnym zabiegiem będzie połączenie odważnego dołu ze stonowaną, na przykład czarną, górą. Wówczas ramiona wydadzą się szczuplejsze, a wcięcie w talii zostanie uwydatnione. Spódnice to zdecydowanie dobre rozwiązanie dla tych pań!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas