Artykuł sponsorowany Krawcowa z firmy Jasna Strona Szycia udziela porad dla osób, które chcą nauczyć się szyć ręcznie

Krawcowa z firmy Jasna Strona Szycia udziela porad dla osób, które chcą nauczyć się szyć ręcznie

Chcesz nauczyć się szyć ręcznie? Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić jest zapoznanie się z podstawowymi przyborami krawieckimi. Są to igły, pinezki, poduszeczka, nożyce, zestaw nici, naparstek, parafina, wosk, przyrząd do prucia. W firmie Jasna Strona Szycia prowadzone są warsztaty indywidualne i grupowe. Dzięki nim zdobędziesz wiedzę z zakresu tekstyliów, a także przede wszystkim nauczysz się szycia ręcznego i na maszynie. 

Czego powinieneś się koniecznie nauczyć, jeśli chodzi o szycie ręczne?

W przypadku, gdy dopiero uczysz się szyć, na początek musisz dowiedzieć się, jak nawlec igłę na nitkę. Najpierw więc musisz przeciąć ją ostrymi nożycami.

Dzięki temu zapobiegniesz jej strzępieniu i łatwo będziesz mógł przełożyć ją przez niewielkie oczko.

– mówi specjalista.

Krawcowa z Jasna Strona Życia dodaje, że istotna jest również umiejętność wiązania supełków krawieckich. Podstawowym szwem jest fastryga, która inaczej nazywa jest ściegiem. Wykorzystywana jest ona do tymczasowego łączenia tkanin. Dzięki temu właśnie podczas pracy, materiał nie będzie się przesuwać. Warto wiedzieć, że szycie ręczne jest tańsze, ponieważ nie ma konieczności kupowania maszyny. Jednak zajmuje ono zdecydowanie więcej czasu.

Czym różni się szycie ręczne od tego na maszynie?

Maszyna do szycia umożliwia wykonanie dokładniejszych szwów. Dzięki niej możesz również zaoszczędzić dużo czasu. Wiadomo, że jeśli dopiero uczysz się, nitka często będzie się zacinać, a igła łamać. Jednak to praktyka czyni mistrza. Bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z warsztatów, na których nauczysz się szycia ręcznego lub też na urządzeniu krawieckim. Taka nauka będzie o wiele bardziej przyjemna. Kursy organizowane są dla początkujących i zaawansowanych. Każdy więc ma możliwość poznać tajniki krawieckie. Na nich będziesz mógł wykazać się kreatywnością. Do dyspozycji będziesz mieć wszystkie materiały i akcesoria. Na takich warsztatach, możesz też poradzić się w sprawie szycia profesjonalnej krawcowej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas