Materiał Partnera Jakie wzory i kolory mogą nosić puszyste kobiety?

Jakie wzory i kolory mogą nosić puszyste kobiety?

Większość producentów ubrań eksponuje swoje produkty na chudych, czasem chorobliwie modelkach. Kobiety o pełniejszych kształtach są często spychane na margines, a ponadto pouczane, czego nie powinny nosić. Odmawia się im wzorzystych ubrań i wyrazistych kolorów. Radzi im się unikać sukienek czy kostiumów kąpielowych. Niesłusznie, ponieważ to, co można nosić, a co nie, nie zależy od rozmiaru, lecz odpowiednio dopasowanego kroju.

Popularność mody plus size

Niesprawiedliwości w traktowaniu klientek przez producentów ubrań zaczęły być w ostatnich latach coraz częściej zauważane. Coraz głośniej też protestują kobiety, które mają problem znaleźć pasujące na nie ubrania, ponieważ ich rozmiar nie jest dostępny. Rosnące uznanie zyskuje moda plus size, która pod względem atrakcyjności nie ustępuje niczym standardowej rozmiarówce, a przy tym pozwala puszystym kobietom wyglądać stylowo.

Cechą tej odzieży, jak widać w ofercie producenta Moda Size Plus Iwanek, nie jest jedynie duży rozmiar – to ubrania idealnie dopasowane do sylwetki. Tym samym obalony zostaje mit związany z przekonaniem, że osoby o pełnych kształtach powinny nosić jedynie luźne, najlepiej czarne ubrania, które zamiast wyszczuplić sylwetkę, pogrubiają ją. Co ważne, zaletą mody plus size jest fakt, iż nie próbuje ona na siłę ukrywać mankamentów ciała, a jedynie podkreśla jego atuty i podnosi jego atrakcyjność.

Modne kroje w dużych rozmiarach

Moda plus size to odzież dla puszystych kobiet idealnie dopasowana do ich sylwetki. Nie oznacza to, że mają one nosić obcisłe bluzki czy sukienki, ale o to, by dopasowały krój ubrań do swojego ciała. Wzrost, szerokość ramion, długość nóg, obwód w talii i klatki piersiowej – wszystko to należy wziąć pod uwagę również podczas wybierania ubrań w dużych rozmiarach. Skupiamy się tu na stworzeniu sylwetki o odpowiednich proporcjach tak, by podkreślić jej atuty. Nie powinniśmy sięgać zatem po czarne i obszerne ubrania, bo to da raczej przeciwny efekt. Nie ma tu zatem jednego fasonu, który sprawdzi się zawsze – każda kobieta musi dobrać go indywidualnie do siebie.

Jak jest z kolorami i wzorami odzieży damskiej? Tu mamy ogromne możliwości. U kobiet puszystych sprawdzą się zarówno pastele, jak i ciemne barwy kamieni szlachetnych – butelkowa, szmaragdowa zieleń, burgund czy szafir. Neonowe, jaskrawe odcienie lepiej sprawdzają się w dodatkach – tak jest jednak również w przypadku mniejszych rozmiarów.

W kwestii wzorów istnieje wiele rozwiązań, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane w odzieży dla puszystych kobiet. Kwiaty, hafty i koronki – wszystko to będzie wyglądało dobrze, jeśli tylko zostanie odpowiednio wkomponowane do stroju. Nie należy bać się też pasków – świetnie w dużych rozmiarach wyglądają ubrania w pepitkę. Warto też wybierać ubrania z zakładkami czy marszczeniami, które pozwolą modelować sylwetkę.

Podziel się