Artykuł sponsorowany Jakie naprawy butów i galanterii skórzanej możemy wykonać?

Jakie naprawy butów i galanterii skórzanej możemy wykonać?

Sklepy obuwnicze oferują produkty wykonane z różnych materiałów. Znajdziemy tu tworzywa sztuczne, tkaniny czy też skórę ekologiczną. Najlepszym rozwiązaniem, które zapewnia wygodę noszenia i chodzenia, jest obuwie ze skóry naturalnej. Decydując się jednak na jego zakup, musimy liczyć się z dużymi kosztami. Warto zatem wiedzieć, jakiego rodzaju napraw dokonuje zakład szewski.

Naprawa butów skórzanych

Dobry szewc podejmie się regeneracji butów, które są w stanie beznadziejnym. Lepiej jednak nie doprowadzić do takiej sytuacji i należycie dbać o stan naszego obuwia skórzanego. Jest to wdzięczny materiał, ale wymagający – potrzebuje stosowania odpowiednich preparatów oraz metod w pielęgnacji. Jeśli jednak nasze skórzane buty ulegną zniszczeniu, na przykład w wyniku uszkodzenia mechanicznego lub ulegną poważnemu zabrudzeniu, powinniśmy udać się do zakładu szewskiego.

Skóra zapewnia naszym stopom nieporównywalny komfort, ale nie jest łatwa w obróbce. Konieczne jest tu użycie odpowiednich środków oraz profesjonalnych narzędzi szewskich. Do najczęściej przeprowadzanych napraw obuwia należą:

  • wymiana fleków, zelówek, obcasów czy stalek;
  • rozciąganie obuwia – stosowane w przypadku pantofli, kozaków i  cholewek butów;
  • pęknięcia na spodach i skóry przy podeszwach;
  • wymiana klamerek;
  • poszerzanie, zwężanie, skracanie, przedłużanie cholewek.

Do zakładu takiego jak Mieczysław Pulwicki Pracownia Obuwia możemy udać się również, gdy konieczne jest czyszczenie lub konserwacja obuwia. Dostępne u szewca akcesoria obuwnicze wykorzystywane są przede wszystkim do zabezpieczenia butów skórzanych przed działaniem szkodliwych czynników, takich jak woda czy brud. Ich zastosowanie zwiększa skuteczność przeprowadzonej regeneracji obuwia.

Galanteria skórzana w dobrym stanie

Nie tylko buty mogą być wykonane ze skóry. Uniwersalny charakter tego materiału widzimy w licznych przedmiotach należących do galanterii skórzanej. Znajdziemy tu między innymi paski, torby, portfele czy też rękawiczki. Podobnie jak w przypadku butów skórzanych i tu możliwa jest naprawa w razie uszkodzenia. Rzemieślnikiem, u którego będziemy szukać pomocy, jest kaletnik. Często zakłady szewskie w swojej ofercie mają również usługi kaletnicze. W ich zakres wchodzi między innymi nitowanie, wymiana zapięć oraz skracanie i zszywanie pasków.

Jak wybrać specjalistę, któremu będziemy mogli bezpiecznie powierzyć buty czy skórzaną torebkę? Zwróćmy przede wszystkim uwagę na doświadczenie szewca oraz to, jak długo działa jego zakład. Warto też wybierać zakład, który oferuje negocjację cen – każdy przypadek jest inny i może wymagać innego zakresu prac, dlatego dostosowanie kosztów do indywidualnego klienta ma tu duże znaczenie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter