Artykuł sponsorowany Jaka biżuteria jest dobra dla alergików?

Jaka biżuteria jest dobra dla alergików?

Dla osób uczulonych na nikiel noszenie biżuterii staje się prawdziwą torturą. Ta powszechnie występująca alergia kontaktowa powoduje swędzenie, pieczenie lub zaczerwienienie skóry i może prowadzić nawet do ropnych stanów zapalnych. To dlatego kupując niedrogie ozdoby warto zachować dużą ostrożność. Jaką biżuterię można nosić bez ryzyka podrażnienia?   

Jaki rodzaj biżuterii najczęściej wywołuje alergię?

Najczęściej problemy alergiczne pojawiają się podczas noszenia kolczyków. To dlatego, że biżuteria do uszu, podobnie jak ozdoby do piercingu, ma bardzo bliski kontakt ze skórą. Reakcję uczuleniową wywołują nie tylko ozdoby z tworzyw sztucznych, ale również te zawierające nikiel czy wykonane ze srebra. Objawy nadwrażliwości nie muszą pojawić się od razu po przekłuciu ucha, ale jeśli wystąpią należy natychmiast zdjąć biżuterię lub zastąpić ją kolczykami antyalergicznymi. Alergicy często skarżą się na świąd, obrzęk i wysypkę w obrębie płatka ucha lub skóry głowy w tej okolicy. Dolegliwości przeważnie ustępują samoistnie. 

Jaka powinna być biżuteria dla alergików?

Za materiały szczególnie przyjazne dla alergików uważane są tytan, złoto i stal nierdzewna, a zwłaszcza stal chirurgiczna. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że złoto jest stosunkowo drogie i również może być przyczyną nadwrażliwości. Jeśli chodzi o biżuterię z tytanu, wybór jest bardzo ograniczony. Dla osób uczulonych pozostają ozdoby ze stali chirurgicznej. Nawet jeśli materiał tego typu zawiera minimalną domieszkę niklu, nie powoduje reakcji alergicznych. Sekretem są jej właściwości, takie jak odporność na korozję i działanie kwasów.

Jakie zalety ma stal chirurgiczna jako materiał jubilerski?

Jony niklu, występujące śladowo w stali chirurgicznej uwalniają się w ilościach wielokrotnie poniżej zalecanych limitów. Z tego względu metal ten jest bezpieczny dla osób cierpiących na uczulenia. Warunkiem jest kupowanie biżuterii ze sprawdzonych źródeł, od producentów używających odpowiednich stopów. Klienci sklepu internetowego z biżuterią Anushka zauważyli, że stal chirurgiczna nie matowieje, nie ściera się i nie rdzewieje, nawet noszona na co dzień lub podczas uprawiania sportu i kąpieli. Inną zaletą markowych ozdób jest ich trwałość i wysoka jakość w połączeniu z przystępną ceną.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter