Artykuł sponsorowany Jak wybrać profesjonalne obuwie profilaktyczne

Jak wybrać profesjonalne obuwie profilaktyczne

Obuwie profilaktyczne najczęściej stosowane jest przez pielęgniarki i lekarzy – przy wielogodzinnej pracy na nogach konieczne jest specjalistyczne obuwie, które odciąży nogi i zapobiegnie różnym bólom. Oczywiście wskazane jest również w innych zawodach obciążających nogi, stawy itp. Obuwie profilaktyczne przynosi ulgę zmęczonym nogom, ale też (regularnie stosowane) zapobiega schorzeniom stawów, kręgosłupa i innym.

Istnieje wiele zalet noszenia na co dzień obuwia profilaktycznego. Chociaż jest ono polecane zwłaszcza osobom pracującym fizycznie, może je nosić każdy z nas. Obuwie profilaktyczne dostępne jest w wielu wzorach, kształtach i kolorach. Zalecane jest lekarzom, pielęgniarkom, salowym, technikom medycznym, chętnie jest również używane przez nauczycieli, przedszkolanki, kucharzy, fryzjerów i w każdym zawodzie wymagającym wielogodzinnego stania.

Chcąc dokonać zakupu obuwia profilaktycznego, warto sprawdzić jakie są wyznaczniki profesjonalnych butów profilaktycznych zwanych potocznie (lecz nieprawidłowo) medycznymi i czy buty, które chcemy kupić owe wyznaczniki spełniają.

Cechy profesjonalnego obuwia profilaktycznego

Jedną z ważniejszych cech obuwia profilaktycznego jest trwałość – jak już wspomnieliśmy, zawody jak pielęgniarz czy lekarz, wymagają użytkowania obuwia nawet do kilkunastu godzin dziennie. Dlatego tak ważna jest trwałość obuwia. Zwykłe buty bardzo szybko mogą się zużyć – należałoby je dość często wymieniać na nowe. O trwałości butów będą świadczyły materiały, z których zostały wykonane (najwyższej jakości skóra naturalna, styroguma, korek)

Komfort – w butach profilaktycznych wykonuje się wgłębienie o profilu ortopedycznym – odpowiada ono za stabilizację stopy w bucie i przeciwdziała zmęczeniu.

Ważną cechą specjalistycznego obuwia jest antypoślizgowość. Sale szpitalne, ośrodki służby zdrowia i pozostałe placówki często wyłożone są śliskim płytkami – dla zabieganej pielęgniarki czy innego pracownika służby zdrowia, nietrudno o upadek. Obuwie profilaktyczne wyposażone we wkładki antypoślizgowe ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków.

Inne czynniki, na jakie warto zwrócić uwagę przy zakupie butów medycznych to łatwość utrzymania w czystości czy amortyzacja stopy.

Buty profilaktyczne dla personelu

Zatrudniając personel ośrodka służby zdrowia czy na przykład obiektu gastronomicznego, warto przemyśleć zakup obuwia profilaktycznego dla pracowników. Buty zmniejszają zmęczenie, a zatem pozwalają pracować wydajniej. Jest to istotne zwłaszcza dla zawodów wymagających kilkunastogodzinnej pracy. Hurtowy zakup obuwia profilaktycznego jest znacznie bardziej opłacalny niż zakup pojedynczej pary butów. Internetowe sklepy, jak Pracownia Handlu Sławomir Słomka często oferują niższe ceny przy zakupie większej ilości par.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas