Materiał Partnera Jak dopasować kolor sukni ślubnej do karnacji Panny Młodej?

Jak dopasować kolor sukni ślubnej do karnacji Panny Młodej?

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdego człowieka. To sprawia, że każda Panna Młoda chce wtedy wyglądać niepowtarzalnie i wyjątkowo. Wydawać by się mogło, że wybór sukni ślubnej jest prosty, aczkolwiek w rzeczywistości tak nie jest. Producenci i sprzedawcy sukien ślubnych oferują rozmaite produkty różniące się od siebie między innymi kolorystyką. Nie każda barwa sukni pasuje do każdej karnacji. Jak zatem idealnie dopasować suknię ślubną?

Jakie są najczęściej wybierane kolory sukni ślubnej?

Jednym z najważniejszych aspektów, jakie bierze się pod uwagę w trakcie wyboru sukni ślubnej jest jej kolorystyka. Najczęściej suknie ślubne kojarzą nam się z bielą, jednakże obecnie dostępnych kolorów jest więcej. Wszystko po to, by odpowiednio dopasować odcień sukni do cery Panny Młodej. Jednakże podczas poszukiwań sukni należy mieć na uwadze, że nie każdy kolor będzie idealnie pasował do karnacji, dlatego poszukiwania warto rozpocząć z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Do najpowszechniej wybieranych kolorów sukien ślubnych zaliczają się:

  • biały,
  • śnieżnobiały,
  • ecru,
  • perłowy,
  • ivory,
  • szampański,
  • nude,
  • pudrowy róż.

W dzisiejszych czasach suknie ślubne w czystym kolorze białym nie są najchętniej wybierane. Ten kolor zwykle towarzyszy sukienkom komunijnym. Suknie ślubne w tej barwie nierzadko charakteryzują się niebieskawym odcieniem. Najbardziej podobne do nich są produkty w kolorze śnieżnobiałym. Nie posiadają charakterystycznego niebieskiego odcienia, jednak też nie są one najbardziej popularne. Zarówno suknie białe, jak i śnieżnobiałe to idealny wybór dla kobiet o ciemnej karnacji. Najczęściej wybieranym kolorem do sukni ślubnej jest ecru. To naturalny kolor jedwabiu przed dodaniem do niego jakichkolwiek barwników. Suknie ślubne w tym kolorze znajdziemy w ofercie Salonu Sukien Ślubnych Calineczka. Idealnie pasują do kobiet o niezbyt jasnej i niezbyt ciemnej karnacji.

Podobnym odcieniem do surowej bieli charakteryzuje się barwa perłowa, aczkolwiek jej ton zbliżony jest nieco do wanilii. Dość trudno znaleźć suknie w tym kolorze, aczkolwiek jest on bardzo delikatny i elegancki. Perłowe suknie ślubne są idealne dla kobiet z ciemną cerą. Odcieniem nieco mniej zbliżonym do bieli jest kość słoniowa (ivory). Jej odcienie są bardziej beżowe i zalicza się je do jednych z najcieplejszych odcieni bieli. Barwa ta dobrze pasuje kobietom o jasnej cerze.

Delikatnie złotym kolorem cechują się suknie ślubne w kolorze szampańskim, jednakże nie pasują one do wszystkich odcieni skóry. Najlepiej takie suknie wyglądają na osobach, których cera jest ciemna. Barwa nude określa kolor skóry i zazwyczaj nie używa się jej jako głównego koloru sukni ślubnej. Najczęściej łączy się ją z beżem lub bielą. Z kolei dla Panien Młodych, które chcą posiadać suknię w stylu vintage, zaleca się pudrowy róż. To mieszanina różu z beżem i bielą. To jedna z najlepszych opcji dla kobiet o jasnej karnacji. Barwa sukni ślubnej ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o wygląd Panny Młodej, dlatego warto poświęcić dużo czasu na znalezienie sukni w najbardziej odpowiadającym kolorze.

Opracowanie:

Calineczka

Suwałki , Noniewicza 93 lok. 27 , Dom Handlowy WIGRY

Podziel się