Artykuł sponsorowany Jak dobrać zegarek do ganituru?

Jak dobrać zegarek do ganituru?

Zegarek stanowi świetne dopełnienie eleganckiej stylizacji. Jak najbardziej pasuje również do garnituru, o ile oczywiście jest odpowiednio dopasowany. Do tak wytwornego stroju nie można założyć dowolnego czasomierza, który mógłby zepsuć cały efekt. Bardzo istotne jest dobranie nie tylko zegarka, ale również jego mocowania. Wszystkie szczegóły mają bowiem wpływ na ostateczny wygląd. W artykule podpowiadamy, jak dopasować zegarek do garnituru.

Przygotowując taką stylizację, pamiętaj przede wszystkim o prostocie. Unikaj kolorowych, barwnych czy wzorzystych dodatków, które mogłyby zepsuć efekt. Do eleganckiego stroju najlepiej dobierać stonowane akcesoria, które nie przyćmią ubioru, a jedynie go podkreślą. Pracownik sklepu z zegarkami online e-Neptun mówi:

Garnitur to stylizacja, która aż się prosi o zegarek. Elegancki mężczyzna powinien mieć na nadgarstku czasomierz, który nie tylko uatrakcyjni ubiór, ale także pomoże kontrolować czas. Należy go właściwie dopasować, by delikatnie zwracał na siebie uwagę, ale jednocześnie nie odciągał spojrzenia od garnituru.

Postaw na minimalizm

Garnitur jest tak eleganckim strojem, że nie trzeba go na siłę udoskonalać. Wystarczy jedynie podkreślić ten ubiór za pomocą odpowiednich dodatków. Przede wszystkim pomyśl o zegarku – najlepiej sprawdzi się klasyczny, prosty model, wyróżniający się uniwersalnym zastosowaniem. Zrezygnuj z nowoczesnych czasomierzy, które mają wiele przycisków, są kolorowe, wzorzyste i zwracają na siebie uwagę. Niekorzystnie wpłyną one na tak elegancką stylizację, jaką jest garnitur. Pamiętaj również o tym, aby na zegarku nie było widoczne duże logo producenta. Takie modele ładnie się prezentują, ale nie w przypadku uroczystych wyjść. W takich sytuacjach zdecydowanie lepiej sprawdzą się markowe czasomierze z niewielkim logo producenta. W niektórych modelach jest ono umieszczone od strony wewnętrznej. Do garnituru pasują m.in. męskie zegarki Daniel Wellington.

Jak dopasować kolor zegarka do garnituru?

Nie bez znaczenia okazuje się również dopasowanie koloru zegarka do garnituru. Wspomnieliśmy już, że do takiej stylizacji nie warto wybierać barwnych czy wzorzystych modeli, ponieważ mogłyby zepsuć efekt. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest postawienie na proste modele. Najlepiej dobierz odcień paska zegarka do spodni oraz obuwia. Podstawowa zasada mówi, że dodatki należy dobierać pod kolor, co oznacza, że zegarek powinien pasować kolorystycznie przede wszystkim do butów. Dzięki temu stylizacja będzie spójna.

Wybór odpowiedniego mocowania

Bardzo istotna jest tarcza zegarka, jej kolor, wzór oraz kształt, ale nie bez znaczenia okazuje się również mocowanie. Na nie także zwróć uwagę podczas przygotowywania eleganckiej stylizacji. Do garnituru absolutnie nie pasuje czasomierz na bransolecie. Ten sposób mocowania mógłby zepsuć cały efekt stroju, w związku z czym nie jest wskazany. Zdecydowanie lepiej sprawdza się zegarek na pasku wykonanym ze skóry. Zwróć uwagę, aby był to wysokiej jakości pasek, który będzie się świetnie prezentował nawet po długim czasie użytkowania. Nie powinien mieć on żadnych widocznych przeszyć, nie są one wskazane w przypadku eleganckiej stylizacji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter