Materiał Partnera Jak dobrać biżuterię do fasonu sukni ślubnej?

Jak dobrać biżuterię do fasonu sukni ślubnej?

Dzień ślubu to stresujący moment dla panny młodej, która chce tego dnia wyglądać perfekcyjnie. Biżuteria, choć niewielkich rozmiarów, stanowi jednak istotny detal, który uzupełnia całą stylizację. Nie można więc pozostawić jej wyboru przypadkowi. Warto zawczasu przemyśleć jej wzór, jakie konkretne elementy będą pasować do modelu naszej sukni. Kilka porad zawarliśmy w poniższym artykule.

Elegancja to umiar

Ślub to wyjątkowa okazja, podczas której kobieta chce wyglądać najpiękniej jak może. Rodzi to ryzyko przedobrzenia w stroju pod względem dodatków, a także biżuterii. Należy przede wszystkim pamiętać, że kompletna stylizacja panny młodej nie musi składać się obowiązkowo ze wszystkich elementów biżuteryjnych, a do tego rękawiczek i welonu. W doborze dodatków przede wszystkim zachowajmy umiar, ponieważ tylko wtedy da się uniknąć groteskowego efektu. Na przykład decydując się na ozdobę włosów, warto zrezygnować z kolczyków lub wisiorka i zastąpić któreś z wymienionych dyskretną bransoletką. Ponadto w doborze biżuterii ślubnej istotną rolę odgrywa krój sukni ślubnej, jak również jej kolor. Przy bogato zdobionych kreacjach nie trzeba rezygnować z tego rodzaju dodatków, jednak należy wybrać je z dużą rozwagą.

Model sukni ma znaczenie

Pod tym względem warto zwrócić uwagę między innymi na kształt dekoltu. Przy formie „V” lub serduszku dobrze zaprezentują się wiszące, okazałe kolczyki. Przy drugim z wymienionych można je z kolei zastąpić misterną kolią. Również przy asymetrycznych krojach lepiej postawić na ozdoby do uszu lub we włosach, aniżeli naszyjnik. Ponadto biżuteria powinna współgrać ze stylem samej sukni, jak i osobowością panny młodej. Fasony typu księżniczka zdecydowanie polubią się z cyrkoniami oraz kryształkami, które w swoich wyrobach ślubnych proponuje na przykład pracownia Mono Atelier. Z kolei stylizacje vintage o wiele lepiej zaprezentują się z klasycznym sznurem pereł.

Barwy biżuteryjnych dodatków

Należy także zwrócić uwagę na kolor kreacji. Te śnieżnobiałe najlepiej łączyć ze srebrem, z kolei do wszelkich odcieni beżu, pudrowego różu, kości słoniowej bądź écru lepiej wybierać złote elementy. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby postawić w biżuterii na kolorowe akcenty w postaci kamieni. Te jednak należy dobierać konsekwentnie we wszystkich elementach biżuterii. Dobrze, aby spójny kolorystyczne detal pojawił się w takim przypadku w makijażu bądź bukiecie.

Bez względu na to, jaki kruszec pojawi się w naszej stylizacji, dodatki powinny prezentować się zjawiskowo. Warto zatem unikać tanich akcesoriów ze sztucznych materiałów. Unikatowy efekt uzyskamy, decydując się na biżuterię robioną ręcznie, która cechuje się przede wszystkim trwałością oraz wysoką jakością półfabrykatów. Można mieć również pewność, że takie akcesoria nie wywołają reakcji uczuleniowej, która mogłaby zepsuć nam cały wieczór i zabawę.

Opracowanie:

Mono Atelier Monika Wójciak

Czchów , Zeliny 4A

Podziel się