Artykuł sponsorowany Drugie życie butów - Rodzaje obuwia specjalistycznego, które naprawisz u szewca

Drugie życie butów - Rodzaje obuwia specjalistycznego, które naprawisz u szewca

Uprawianie różnego rodzaju aktywności fizycznej, sportów jest związane z zakupem różnego rodzaju sprzętu, odzieży czy obuwia. Obuwie specjalistyczne zwiększa nie tylko bezpieczeństwo poruszania się, ale również zmniejsza ryzyko kontuzji. Niejednokrotnie ceny obuwia specjalistycznego, jak obuwie motocyklowe, czy też buty piłkarskie, kosztują niemałe pieniądze. Sposobem na przedłużenie ich żywotności są naprawy u szewca. Jakie obuwie specjalistyczne warto oddać do szewca?

Jakimi usługami zajmuje się współczesny szewc?

W przypadku dawnych zakładów szewskich usługi szewca często ograniczały się do naprawy różnego rodzaju obuwia. Dziś z racji zmian, jakie zaszły w naszym społeczeństwie zakłady szewskie to miejsca, w których nie tylko możemy liczyć na profesjonalną naprawę obuwia, ale również na takie usługi, jak naprawa skórzanych toreb na laptopa, torebek, czy też portfeli. Szewc bez problemu poradzi sobie z dorobieniem kolejnego otworu w skórzanym pasku, naprawą plecaka. W wielu zakładach szewskich spotkamy się z usługami dorabiania kluczy, montażu zamków, ostrzenia noży, nożyczek, sitek, narzędzi ogrodniczych, czy naprawę stacyjek samochodowych i awaryjne otwieranie drzwi od mieszkania, domu, firmy, a także zamków samochodowych. Przykładem zakładu szewskiego na miarę XXI wieku jest zakład szewski Centurion w Pułtusku.

Jakie specjalistyczne obuwie można oddać do szewca?

Biorąc pod uwagę różnorodność obuwia specjalistycznego oraz sportowego w przypadku napraw u szewca możemy liczyć na pomoc w wymianie fleków, zelówek, spodów, obcasów, stalek, wkładek, klamerek, zamków i gumek przy zapięciach, jak również profesjonalne klejenie i szycie butów. Naprawiać można nie tylko korki piłkarskie, buty MTB, buty do biegania, czy buty narciarskie, ale również buty ortopedyczne. Pomoc może polegać również nie tylko na wymianie zniszczonych elementów obuwia, ale również naprawę zapiętek, wszelkiego rodzaju pęknięć w bucie, czy rozciąganie butów na szerokość, długość, a także w cholewkach, czyszczenie i konserwację obuwia zimowego oraz malowanie i odnawianie butów.

Jakie są najczęstsze usterki w obuwiu trekkingowym i sportowym?

W przypadku obuwia trekkingowego i sportowego najczęściej zgłaszaną usterką, wymagającą naprawy szewca jest wytarcie spodów w ich tylnej części. Chcąc uporać się z tego rodzaju usterką, być może będzie możliwa całkowita wymiana, naprawa przetartych miejsc z wykorzystaniem odpornego na ścieranie materiału. Ważne jest, aby używane materiały dały się dowolnie „kształtować”, a raczej modelować, celem zapewnienia wygody i bezpieczeństwa używania na tym samym poziomie jak w obuwiu nowym.

Gdy mówimy o naprawie obuwia sportowego, duży odsetek napraw dotyczy butów piłkarskich, czyli tzw. korków. Mimo że są to buty wytrzymałe, przenoszą one tak duże obciążenia, że o usterkę w nich nie jest wcale trudno. Najczęściej naprawa korków piłkarskich polega na wyrwaniu materiału cholewki butów przy podstawie spodów, czy też wymiana „zużytego korka” w spodzie.

Naprawa obuwia sportowego i specjalistycznego to wciąż jeden z najekonomiczniejszych i skutecznych metod na naprawę obuwia wysokiej jakości do zadań specjalnych. Zdarza się, że naprawa butów w zakładach szewskich potrafi wydłużyć okres żywotności butów o okres dłuższy niż od czasu nowości do wystąpienia pierwszej usterki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas