Materiał Partnera Domowe studio krawieckie

Domowe studio krawieckie

Szycie na maszynie jest czynnością, której nauczyć się może każdy. Wbrew temu, co uważa wiele osób, nie wymaga wrodzonych umiejętności - wystarczy odrobina czasu i cierpliwości, aby nauczyć się tej sztuki. Dodatki takie jak koronki, wstążki czy lamówki to tylko część wyposażenia domowego studia krawieckiego. Co warto zakupić, kiedy chcemy zająć się szyciem dla siebie i dla swojej rodziny?

Wybór maszyny do szycia i materiałów

Zanim zaczniemy szyć, należy wybrać maszynę do szycia. Wbrew temu, co myśli wiele osób, maszyna wcale nie musi być najnowszym, dostępnym na rynku modelem - równie dobrze sprawdzają się starsze maszyny domowe. Starsze, wytrzymałe modele są wręcz polecane dla osób początkujących. Starsze, jak i tańsze, modele często mają mniejszy wybór ściegów maszynowych, ale nie jest to żaden problem - to zszywania materiału, jak i przyszywania aplikacji krawieckich, zazwyczaj korzysta się jedynie z podstawowego ściegu prostego oraz zygzakowego. Ważne jest jednak to, aby maszyna miała możliwość regulowania szerokości i długości szycia, dzięki temu przy pomocy zaledwie dwóch ściegów będzie można zszywać różne materiału - od skóry ekologicznej po delikatny welur czy jedwab.

Jakie materiały wybrać do szycia? Zależy to od tego, jaki projekt szykujemy. Warto jednak na początku szycia ćwiczyć na materiałach bawełnianych, które są tańsze i ogólnodostępne.

Potrzebne  akcesoria i dodatki krawieckie

Przy organizacji domowego studia krawieckiego warto zadbać o odpowiednie jego wyposażenie. Przydadzą się takie rzeczy, jak:

  • Aplikacje w taśmach lub na sztuki - aplikacje doskonale sprawdzają się do maskowania dziur, urozmaicania uszytych przedmiotów oraz ubrań. Są one prostym sposobem na odmienienie wyglądu szytych ubrań, dodatków, czy zabawek. Na początku swojej przygody z szyciem wiele osób zajmuje się małymi poprawkami krawieckimi, które pozwalają się oswoić z maszyną i podstawowymi technikami szycia. Doszywanie lub naszywanie aplikacji na ubrania czy dodatki jest świetnym ćwiczeniem. W pasmanteriach znaleźć można szeroki wybór aplikacji, kupując je wybieraj aplikacje sprawdzonych producentów, którzy oferują najwyższą jakość.
  • Koronki - koronki są ciekawym urozmaiceniem dla ubrań, można nimi wykończać także brzegi poduszek czy obrusów, są wykorzystywane do szycia strojów czy alb. Jak mówi nam ekspert ze sklepu Korinex Jadwiga Bogacz, koronki wcale nie muszą być wykonane tylko i wyłącznie z atłasu. Dostępne są koronki z elanobawełny, weluru, szyfonu, polaru a także koronki z  ekoskóry.  Warto w pasmanterii porównać kilka rodzajów koronek, aby samemu sprawdzić, jaka jest między nimi różnica i który rodzaj koronki będzie bardziej pasował do planowanych projektów.

Kupując koronki, aplikacje i inne dodatki pasmanteryjne warto wybierać produkty z oferty sprawdzonych producentów. Dzięki temu mamy pewność, że wybieramy najwyższą jakość i staranność wykonania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas