Artykuł sponsorowany Czym kierować się przy wyborze sukienek dla druhen?

Czym kierować się przy wyborze sukienek dla druhen?

Druhna jest obowiązkową osobą na każdym weselu. Jej zadanie stanowi dbanie o Pannę Młodą i wszystkie ważne sprawy organizacyjne w trakcie ważnego wydarzenia. Druhna musi się zatem odpowiednio prezentować – powinna mieć nie tylko nienaganną fryzurę i makijaż, ale też piękną sukienkę. Jakie suknie wybrać dla druhen? O czym musi pamiętać druhna podczas wesela?

Obowiązki druhny

Druhna przede wszystkim ma nie tylko błyszczeć (zaraz po Pannie Młodej), ale też odpowiadać za organizację przyjęcia. Pomaga ona w przygotowaniach do wesela, dekoracji sali weselnej i miejsca ceremonii. Dba także, aby wszyscy goście dobrze bawili się podczas przyjęcia. Jej strój musi zatem łączyć w sobie luz, wygodę i elegancję.

Kolor sukni dla druhny

Druhna powinna zwrócić szczególną uwagę na kolor, krój i materiał swojego stroju. Musi kategorycznie unikać bieli – owa barwa jest zarezerwowana dla Panny Młodej. Niewskazane są również jaskrawe kolory i czerń. Dobre rozwiązanie stanowią pastele, łączące w sobie kobiecość i subtelność. Druhny często decydują się na sukienki w błękicie, różu lub delikatnych odcieniach fioletu. Duże znaczenie mają również dodatki. Barwne buty, biżuteria lub torebka mogą przełamać ciemniejsze kolory i sprawić, że nawet granatowa sukienka będzie doskonale prezentowała się u druhny.

Coraz częściej Panny Młode decydują się na obecność kilku druhen, które posiadają sukienki o takim samym kolorze i kroju. Dzięki temu świta prezentuje się ciekawie. 

Krój sukienki

Nie obowiązują rygorystyczne zasady odnośnie do kroju sukienki dla druhny. Najważniejsze jest to, by suknia świadkowej nie przyćmiła wyglądu Panny Młodej. Druhna musi prezentować się elegancko i gustownie, dlatego na weselu nie sprawdzą się krótkie spódnice, rozcięcia czy głębokie dekolty.

Bogaty wybór sukni dla druhen można odnaleźć w sklepie internetowym Sherri Hill. Zainteresowane osoby odnajdą tu z pewnością coś dla siebie. Mogą przebierać w koronkowych i lekko błyszczących sukienkach wieczorowych, a także zastanowić się nad gorsetem, aplikacjami z piórek czy marszczonym dekoltem.

Materiał sukni dla druhny

W przypadku materiału lepiej unikać krzykliwych ozdób, np. cekinów, błyszczących kamieni. Takie elementy są przeznaczone raczej dla Panny Młodej, która musi się wyróżniać na tle pozostałych gości. Jeżeli druhnie zależy na eleganckim i błyszczącym dodatku, może postawić na subtelny, pojedynczy dodatek - elegancką kolię, mieniące się kolczyki lub zdobioną bransoletkę. Nie sprawdzą się również prześwitujące i zbyt opinające sylwetkę kroje i materiały.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas