Artykuł sponsorowany Czy kapcie wełniane mają tendencje do przesiąkania zapachami?

Czy kapcie wełniane mają tendencje do przesiąkania zapachami?

Wełna to materiał, z którego można wykonać nie tylko wysokiej klasy ubrania czy pościel. Obecnie stosuje się ją do produkcji akcesoriów rehabilitacyjnych bądź niezwykle wygodnych kapci. Modele z naturalnego surowca zapewniają komfort podczas chodzenia. Aby długo służyły, warto o nie dbać. Często przed zakupem nowego modelu pojawia się pytanie, czy wełna przechodzi zapachami?

Jak pozyskuje się wełnę?

Wełna to materiał pozyskiwany w trakcie strzyżenia owiec. Jest to proces całkowicie bezpieczny dla zwierząt, które w żaden sposób nie są ranione lub zabijane. Aby surowiec był najlepszej jakości, owce powinny być hodowane w bardzo dobrych warunkach. W przeciwnym razie włókna okażą się słabe. W związku z tym, że materiał ten ma świetne właściwości higroskopijne i termoregulacyjne, idealnie nadaje się do produkcji odzieży. Już w czasach starożytnych doceniano  te właściwości wełnianej tkaniny, którą powszechnie wykorzystywano w różnych miejscach do produkcji ciepłych ubrań oraz pledów. Dziś wyroby wełniane stają się coraz bardziej popularne. Wykonuje się z nich eleganckie komplety pościeli, materace, swetry, kamizelki, a nawet wygodne bambosze.

Czasami zapominamy, że domowe kapcie muszą być wygodne. W końcu chodzimy w nich bardzo często. Złe buty stanowią poważne zagrożenie dla całego kręgosłupa. Dlatego poszukując idealnych modeli do codziennego użytku, warto zdecydować się na obuwie z naturalnej wełny. Jak dbać o takie buty?

Czy wełna przechodzi zapachami?

Przebywając w domu, wykonujemy różne czynności. Samo gotowanie może sprawiać, że w pomieszczeniach mieszają się przeróżne zapachy. Dodatkowo stopy mają tendencję do pocenia się, co w pewnym momencie sprawia, że każde obuwie, także to domowe, zacznie brzydko pachnieć. Wełna ma bardzo wysokie właściwości higroskopijne, co oznacza, że wchłania wilgoć, w tym także pot. Takie cechy sprawiają, że surowiec jest bardzo zdrowy dla stóp, ponieważ zapobiega powstawaniu grzybic. Czasami wełniane bambosze mogą przejść różnymi zapachami, jednak nie aż w takim stopniu, jak ich odpowiedniki wykonane ze sztucznych surowców.

Jak dbać o wełniane bambosze?

O ubrania i akcesoria z wełny należy zadbać w szczególny sposób. Potwierdzają to eksperci z firmy Perfect Wool, która już od wielu lat zajmuje się produkcją odzieży z najlepszej jakości wełny:

Pranie wełnianych swetrów czy bamboszy w pralce, używając do tego programu z wysoką temperaturą i silnym wirowaniem, jest niedopuszczalne. W ten sposób nawet najlepszej jakości wyroby stracą kształt i swoje właściwości. O wełniane produkty trzeba szczególnie zadbać, co wcale nie oznacza, że ich pielęgnacja jest kosztowna i trudna.

Zgodnie z zaleceniami specjalistów wełnę można prać w pralce, jednak niezbyt często i przy delikatnych trybach z temperaturą nieprzekraczającą 30 stopni. Wełniane kapcie najlepiej czyścić ręcznie przy użyciu delikatnych detergentów dedykowanym naturalnym tkaninom. Zbyt częste pranie w pralce może sprawiać, że kapcie stracą swój kształt, przez co nie będą odpowiednio ochraniać stopy. Wełna bardzo lubi wietrzenie i kąpiele słoneczne. Warto zatem co jakiś czas wystawić bambosze na słońce, dzięki czemu włókna się przewietrzą.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas