Artykuł sponsorowany Czy kapcie dla gości to dobry pomysł?

Czy kapcie dla gości to dobry pomysł?

Kapcie to dla wielu osób nieodłączny element domowego outfitu, dlatego tak trudno się z nimi rozstać, wybierając się w gości. Jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do chodzenia w tego typu obuwiu, stąpanie w gościach w samych skarpetkach lub, co gorsza, boso, może wiązać się dla niego z dużym dyskomfortem. Czy wybierając się do kogoś w odwiedziny, wypada wziąć ze sobą swoje kapcie? Sprawdź to!

Czy wypada brać w gości swoje kapcie?

Choć noszenie kapci w swoim domu wydaje się zupełnie naturalne, to stosowność zabierania ich ze sobą w gości nie jest już taka oczywista. Wiele osób nie wie, czy wypada wziąć do kogoś swoje obuwie zmienne, czy lepiej zrezygnować z takiego pomysłu. Tak naprawdę problem by nie istniał, gdyby w każdym domu panowały jednakowe zwyczaje.

Zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami savoir-vivre nie należy wymagać od swoich gości ściągania obuwia, w którym przyszli i oczekiwania od nich, że włożą po tym przygotowane przez gospodarza kapcie. Wielu osobom nie odpowiada jednak stosowanie się do takiej zasady. Wynika to między innymi z potrzeby zachowania czystości w domu, choć najczęściej jest to podyktowane zwyczajną uprzejmością. Jeżeli więc wybierasz się do kogoś z wizytą i zamierzasz wziąć ze sobą swoje kapcie, to z pewnością sprawisz gospodarzowi dużą przyjemność. Nawet jeśli przygotuje on dla Ciebie zmienne obuwie, to nic się nie stanie, jeśli zechcesz skorzystać z własnego.

Może być również tak, że dana osoba nie ma w domu dodatkowych kapci damskich lub męskich przeznaczonych dla gości. Wiedząc o tym, warto, byś wziął do niej swoje obuwie zmienne – jeśli lubisz chodzić w kapciach. No i najważniejsze – nie zapominaj o swoim komforcie. Jeżeli kapcie są dla Ciebie niezbędnym elementem domowej garderoby i chcesz je ze sobą zabierać, idąc do kogoś w odwiedziny, to po prostu tak rób.

Gdzie można kupić wygodne kapcie?

Jeżeli zależy Ci na tym, by nawet w kapciach wyglądać stylowo i jednocześnie, by było Ci w nich maksymalnie wygodnie, postaw na ofertę polecanych sprzedawców. Na ciekawy asortyment możesz liczyć między innymi w sklepie internetowym Butico. Znajdziesz tam kapcie o oryginalnych motywach, ciekawych kolorach i nietypowym wzornictwie. Butico oferuje zarówno modele gładkie, jak i z dodatkami, takimi jak kwiatki i kokardki, a w dodatku w rozmaitych wariantach: z odkrytymi palcami, zabudowane, w formie klapek i z futerkiem. Produkty te pochodzą od sprawdzonych producentów, dzięki czemu cechują się wysoką jakością wykonania, która przekłada się na ich trwałość.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas