Materiał Partnera 3 cechy dobrego garnituru ślubnego

3 cechy dobrego garnituru ślubnego

Droga do ślubnego ołtarza służy tradycyjnie za wybieg dla panny młodej – to ona jest gwiazdą wieczoru i jej suknia ma olśniewać wszystkich gości. Co nie oznacza, że pan młody ma pozostawać w jej cieniu. Jego strój powinien nie tylko komponować się z suknią wybranki, ale przede wszystkim podkreślać urodę, dodawać mu pewności siebie i zapewniać wygodę.

Najważniejszym elementem ślubnej garderoby mężczyzny jest oczywiście garnitur. To do niego będą dobierane dodatki i obuwie, to jego zakup będzie największym wydatkiem. Mimo wszystko wybór ślubnego garnituru jest zadaniem łatwiejszym od wyboru sukni, a usprawiedliwieniem wydatku – możliwość wielokrotnego wykorzystania podczas najróżniejszych okazji.

Dobry garnitur ślubny jest elegancki

Od tej reguły nie ma odstępstw. Na własny ślub nie można założyć przypadkowego zestawu spodni i marynarki; garnitur powinien być nowy, a jego wybór dobrze przemyślany. Pierwsza sprawa to kolor. Garnitur ślubny nie powinien być czarny, chyba że ceremonia odbywa się po zmroku. Jakie kolory wchodzą w grę? Klasyczny granat i bezpieczne szarości, a dokładniej popielaty lub grafitowy. Oprócz koloru nie bez znaczenia jest też jakość tkaniny. I na niej absolutnie nie należy oszczędzać. Garnitur uszyty ze sztucznego materiału będzie się miął, nieładnie układał, mienił się w sztucznym świetle i na zdjęciach, a co najgorsze – pan młody będzie się w nim pocił i męczył. Ślubny garnitur powinien być uszyty z naturalniej tkaniny.

W dzisiejszych czasach garnitur wydaje się być synonimem elegancji, jednak jeśli chodzi o ślub, trzeba postarać się trochę bardziej; wybór zwykłego garnituru biznesowego byłby błędem. Pan młody powinien mieć na sobie garnitur wizytowy. Jeśli konwencja ślubu i przyjęcia weselnego na to pozwala, można pokusić się nawet o smoking, jednak to jest opcja dla najodważniejszych i taki eksperyment może okazać się nietrafiony – opowiada ekspert z Nie tylko dla Dżentelmenów.

Dobry garnitur ślubny pasuje panu młodemu

Niby banał, ale ważny. Nawet najpiękniejszy garnitur nie będzie prezentował się dobrze na mężczyźnie, którego sylwetka wymaga innego fasonu. Panowie, którzy nie mają zbyt wielu doświadczeń z garniturami, przed ślubem powinni odważnie poprosić o fachową pomoc krawca albo przynajmniej pracownika sklepu. W przymierzalni warto spojrzeć na siebie krytycznym okiem i nie upierać się na siłę przy pierwszym modelu z brzegu. Ten jeden jedyny raz dobrze będzie wykrzesać z siebie nieco więcej cierpliwości do zakupów.

Dobry garnitur ślubny przyda się nie raz

I nie mamy tutaj na myśli kolejnych ślubów. Jak wspomnieliśmy we wstępie, zakup garnituru ślubnego bywa sporym wydatkiem, toteż warto myśleć perspektywicznie. Jeśli pan młody zdecyduje się na wystąpienie w smokingu, prawdopodobnie nie będzie używał go później zbyt często. Ale jeśli wybierze garnitur wizytowy, może on stać się podstawą wielu kolejnych stylizacji biznesowych i półoficjalnych.


Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas