Artykuł sponsorowany Zalety zakupu używanych podręczników

Zalety zakupu używanych podręczników

Koszt nowych podręczników szkolnych to wydatek, który może uderzyć po kieszeni. Tymczasem można znacznie zaoszczędzić, decydując się na zakup książek używanych. Zwłaszcza jeśli są to podręczniki używane krótko, często jedynie przez jedno dziecko w ciągu roku szkolnego. Mogą wyglądać jak nowe, a jednocześnie kosztować połowę ceny! A to nie jedyna zaleta zakupu używanych podręczników.

Niska cena zakupu

Nie da się ukryć – znacznie niższa cena to największa zaleta używanych podręczników szkolnych. O ile zakup jednej książki to wydatek, który możemy ponieść, o tyle zakup całego zestawu książek, a co więcej, zakup podręczników dla kilkorga dzieci, może znacznie nadwyrężyć rodzicielski budżet przeznaczony na wyprawkę szkolną. Tymczasem używane podręczniki są tak samo dobre – jedyne, co je odróżnia od nowych to nieco większe zużycie. Czy ma to znaczenie? Tak naprawdę jedyną niedogodnością mogą być jedynie kwestie estetyczne. Jednak nie zrażajmy się i nie biegnijmy od razu do księgarni. W antykwariatach, takich jak Mobilne Podręczniki, znajdziemy książki w naprawdę dobrym stanie, a jednocześnie sporo tańsze. Niekiedy podręczniki używane są sporadycznie, często jedynie przez jedno dziecko, które o książki dba. Używany podręcznik może różnić się od nowego jedynie ceną. Dodajmy – znacznie niższą.

Dbałość o środowisko

O ile nie zostanie zmieniona podstawa programowa, jeden podręcznik może być wykorzystywany przez wiele kolejnych lat. Dzięki zakupowi używanych podręczników przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego. Każda książka to bowiem drzewo, które musiało zostać ścięte, a następnie przerobione na papier. Zakup używanej książki to mniejsze obciążenie środowiska, związane m.in. z zanieczyszczeniami pojawiającymi się podczas transportu lub druku książek. Jeśli chcemy być ekologiczni – kupujmy używane książki i podręczniki szkolne.

Historie, które kryją się w używanych książkach

Na koniec ciekawostka literacka. W jednej z książek serii o Harrym Potterze, tytułowy bohater otrzymuje w nagrodę od swojego profesora płynne szczęście – czyli eliksir, po którego wypiciu wszystko się udaje. W jaki sposób Harry wygrał płynne szczęście? Dzięki... używanemu podręcznikowi, w którym znalazł informację od innego ucznia o tym, w jaki sposób prawidłowo przyrządzić wymagany przez profesora eliksir. Tak więc używane podręczniki mogą pomóc nam zyskać więcej, niż tylko podstawową wiedzę na temat przedmiotu. Czasem możemy znaleźć w nich zaskakujące informacje, których nie znajdziemy w pachnących nowością książkach z księgarni.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter