Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę wynajmując zespół na wesele?

Na co zwrócić uwagę wynajmując zespół na wesele?

Zespół muzyczny to jeden z bardzo ważnych punktów na organizacyjnej liście weselnej. Od niego w dużej mierze będzie zależała atmosfera wesela oraz udana zabawa gości. Warto więc zadbać, by wybrać zespół, który stanie na wysokości zadania pod względem zarówno dobranego repertuaru jak i jakości jego wykonania w każdym znaczeniu tego słowa. Dowiedz się więcej, jak wybrać idealny zespół na niepowtarzalne wesele.

Doświadczenie i zgranie

Im bardziej doświadczony na scenie zespół tym prawdopodobieństwo wysokiej jakości świadczonych przez niego usług będzie większe, jednak musi on być przede wszystkim zgrany i świetnie współpracować zarówno między sobą jak i z publicznością i młodą parą- tak jak jest to w przypadku Golden Boys & Girls. Warto przyjrzeć się wcześniej pracy zespołu ,,w akcji" , aby sprawdzić, czy posiadają te cechy oraz należyte zaangażowanie w powierzoną pracę, a także umówić na wcześniejsze spotkanie i dowiedzieć się więcej o kapeli. Pozwoli to na uniknięcie przykrych niespodzianek i stresów w dniu ślubu.

Profesjonalizm

Oczywiście podstawową kwestią jest bardzo dobry wokal oraz umiejętności muzyczne, a także dbałość o repertuar, by był bogaty, a przede wszystkim dostosowany do indywidualnych oczekiwań pary młodej, bowiem dostosowanie do ich potrzeb powinno być dla dobrego zespołu, z oczywistych powodów, priorytetem. Profesjonalna kapela powinna także zadbać o doskonałą akustykę i w tym celu umieć zarówno dobrze doradzić klientom co lokalu, jak i zapewnić dobre nagłośnienie. Profesjonalizm powinien objawiać się również w takich aspektach jak: punktualność, niezawodność, trzeźwość, schludność i wysoka kultura osobista.

Pozostałe aspekty

Faktem jest jednak, iż nie tylko profesjonalna oprawa muzyczna ma znaczenie, jeśli chodzi o zabawę weselną. Także pozostałe aspekty takie jak dobry kontakt z gośćmi i efekty wizualne stanowią o udanym przyjęciu. W tym celu warto dowiedzieć się, czy dany zespół muzyczny posiada osobę prowadzącą konferansjerkę, czy mają świetny kontakt z publicznością, czy potrafią ,,rozkręcić" gości i zachęcić ich odpowiednio do zabawy, a także zapewnić miłą atmosferę. Drugą sprawą jest umiejętność zadbania o efekty wizualne takie jak właściwe oświetlenie, oprawa wizualna czy efekty dodatkowe w postaci np. sztucznego dymu.

Pamiętajmy, że jakość niestety nie idzie w parze z niską ceną. Tutaj nie ma kompromisów. Jeśli chcemy, aby zespół muzyczny spełnił nasze oczekiwania, to niestety musimy przeznaczyć na niego godziwą sumę.

Opracowanie:

Golden Boys & Girls Rafał Cybulski

Pilszcz , Krasickiego 50

  • tel. 534 770 208

Podziel się