Materiał Partnera Konstrukcje stalowe w ofercie firmy „Piasecki i Syn”

Konstrukcje stalowe w ofercie firmy „Piasecki i Syn”

Przedsiębiorstwo „Piasecki i Syn” jest niekwestionowanym liderem w branży konstrukcji scenicznych. Firma specjalizuje się w projektowaniu i montażu scenografii na najróżniejsze wydarzenia kulturalne i nie tylko. Eksperci tworzą konstrukcje z elementów stalowych, które produkowane są na terenie przedsiębiorstwa. Co odróżnia konstrukcje stalowe od aluminiowych?

Czym musi cechować się dobra konstrukcja sceniczna?

Na przestrzeni ostatnich lat konstrukcje sceniczne przeszły znaczną metamorfozę. Obecnie nie ma większych ograniczeń co do tworzenia skomplikowanych i spektakularnie wyglądających scenografii. Projektanci mogą tworzyć sceny dowolnej wielkości i o dowolnym kształcie oraz wyposażać je w elementy mechaniki scenicznej, które wprawiają wybrane segmenty scenografii w ruch. Wygląd sceny jest bardzo istotny. Konstrukcje sceniczne współtworzą widowisko i atmosferę, jaka się wokół niego roztacza.

Istnieje jednak aspekt ważniejszy niż estetyka wykonania estrady, a jest nim bezpieczeństwo jej użytkowania. Konstrukcja sceniczna musi znieść wiele obciążeń. Samo zamontowane na niej oświetlenie może ważyć kilkaset kilogramów. Trzeba do tego dodać nagłośnienie, dekoracje i w końcu samych artystów wraz z towarzyszącymi im instrumentami czy innym osprzętem. Co jest gwarancją dużej wytrzymałości konstrukcji scenicznej?

Dlaczego firma „Piasecki i Syn” buduje scenografie z elementów stalowych?

Konstrukcje sceniczne powstają z elementów aluminiowych lub stalowych. Te pierwsze są dużo lżejsze, przez co nie sprawiają tylu problemów przy transporcie i montażu. Wadą konstrukcji aluminiowych jest jednak to, że znoszą one mniej obciążeń od swoich stalowych odpowiedników. Dlatego do budowy skomplikowanych scen powinno używać się elementów stalowych, które charakteryzują się doskonałą nośnością i które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Przedsiębiorstwo „Piasecki i Syn” specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych. Firma oferuje wysokiej jakości kratownice, łuki z kratownicy, koła z kratownicy, mosty i dźwigary. Warto dodać, że wszystkie te elementy są zoptymalizowane pod kątem zastosowania mechaniki scenicznej. Można z nich współtworzyć sceny obrotowe, windy sceniczne, ruchome platformy czy wciągarki sceniczne, które sprawią, że scenografia „ożyje” na oczach widzów. Urządzenia mechaniki scenicznej podnoszą jakość widowiska i dostarczają zarówno artystom, jak i odbiorcom niezapomnianych wrażeń. Firma „Piasecki i Syn” gwarantuje wykonanie widowiskowej i bezpiecznej scenografii na każdą okoliczność.

Opracowanie:

Podziel się