Artykuł sponsorowany Jaki zespół muzyczny wybrać na wesele?

Jaki zespół muzyczny wybrać na wesele?

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu. Nic więc dziwnego, że pary planujące się pobrać chcą, aby wesele było niezapomniane zarówno dla nich, jak i zaproszonych gości. Nieodłącznym elementem dobrej zabawy jest odpowiednia muzyka. Wybór zespołu weselnego nie jest rzeczą łatwą, a porwanie do tańca wszystkich gości wydaje się bardzo ciężkim zadaniem. Na co zwracać uwagę przy podejmowaniu tej decyzji?

Wybór zespołu weselnego – przede wszystkim muzyka

Obecne trendy w organizacji wesel nakazują przywiązywać znacznie większą wagę do jakości granej muzyki. Repertuar oraz umiejętności muzyków to kluczowe kryteria, jakimi narzeczeni powinni się kierować przy wyborze. Nikt przecież nie chce, aby najważniejszy dzień w życiu został zepsuty przez  fałszujący zespół z nudnym repertuarem. Niezależnie od tego, czy skład grupy stanowią zawodowi muzycy, czy zapaleni pasjonaci, warto sprawdzić jak granie wychodzi im w praktyce. Profesjonalne zespoły, takie jak Camert’s Band, zazwyczaj zamieszczają na swojej stronie nagrania demonstracyjne. Dobrym pomysłem jest też umówienie się z muzykami na prezentację umiejętności na żywo. Przy okazji nalezy wypytać o repertuar, jaki są w stanie zagrać, co pozwoli ocenić, czy zespół trafi w gusta gości weselnych. Profesjonalna grupa powinna być elastyczna w jego doborze, szczególnie jeśli przyszli państwo młodzi życzą sobie imprezy tematycznej – na przykład w stylu lat 70-tych. W czasie przerw od grania zespół powinien także zapewnić odtwarzaną muzykę – cisza pomiędzy kolejnymi wejściami może skutecznie popsuć imprezową atmosferę.

Konferansjerka na weselu

Ze względu na charakter imprezy weselnej, jej nieodłącznym elementem jest konferansjerka i dobry kontakt muzyków z gośćmi. Ważne, aby członkowie zespołu byli charyzmatyczni i potrafili zachęcić ludzi do zabawy. W ocenie tych umiejętności mogą pomóc nagrania z imprez o podobnym charakterze zaprezentowane przez grupę. Warto dowiedzieć się, czy zespół jest w stanie spełnić nasze oczekiwania co do atrakcji pozamuzycznych, jak np. konkursy dla gości lub specjalne elementy programu weselnego.

Profesjonalne nagłośnienie i oprawa oświetleniowa wesela

Nawet najlepsi muzycy nie zapewnią świetnej atmosfery bez odpowiedniego zaplecza technicznego. Tutaj także pomocna może okazać się prezentacja na żywo, podczas której narzeczeni mogą ocenić brzmienie nagłośnienia i jakość efektów świetlnych, jakie proponuje zespół. Aby uniknąć problemów z akustyką sali weselnej, warto dać muzykom możliwość przeprowadzenia wcześniejszej próby i odpowiedniego dostrojenia sprzętu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter