Artykuł sponsorowany Czym powinien się wyróżniać dobry DJ?

Czym powinien się wyróżniać dobry DJ?

Wybierając DJ-a, któremu chcemy oddać poprowadzenie imprezy, powinniśmy sprawdzić kilka ważnych kwestii. Biorąc pod uwagę wszystkie poniżej wymienione czynniki, zwiększamy szansę na to, że impreza będzie wyglądać tak, jak tego chcemy. Poszukując DJ-a z pewnością natkniemy się na tych dobrych i tych trochę gorszych, dlatego co powinniśmy wziąć pod uwagę wybierać DJ-a? Czym powinien się wyróżniać dobry DJ? Sprawdź.

Podejście i repertuar

Bardzo ważne jest, aby DJ-a potrafił szybko i dobrze nawiązywać kontakt z innymi. Jedną z ról dobrego DJ-a jest właściwy dobór jak i odtwarzanie muzyki, ale także zapewnienie nastroju wśród gości. Dlatego niezwykle istotne jest to, w jaki sposób rozmawia z gośćmi, a także się zachowuje. Pamiętaj, że jeżeli podczas spotkania z DJ-em coś Ci nie odpowiada, być może powinieneś poszukać innej osoby, która będzie odpowiadać Twoim wymaganiom w stu procentach.

Powinieneś zwrócić uwagę także na to, jaką muzykę preferuje DJ-a, którego planujesz wynająć. Wymagający klienci docenią repertuar składający się ze standardów typu Madonna czy Michael Jackson, ale powinni docenić to, że DJ wie, jak rozruszać starszych gości rock and-roll’em, czy poderwać do tańca młodych hitami z list MTV.

Dobry DJ wyróżnia się umiejętnością słuchania swoich zleceniodawców, jednak potrafi wyrazić także swoje zdanie. Bądź co bądź, to do niego powinno należeć ostatnie słowo ws. muzyki na Waszej imprezie.

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że dobrym DJ-em można nazwać Bartłomieja Baraniaka BB. Jestem profesjonalnym muzykiem z zamiłowania. Obsługa muzyczna na imprezie to moja specjalność. Występuję pod pseudonimem Dj BartOldie. Od wielu lat zajmuje się prowadzeniem imprez i produkcją utworów muzycznych. Wyczucie rytmu, nietuzinkowe pomysły i gwarancja udanej zabawy — tak w prosty sposób można opisać jakość oferowanych przeze mnie usług. - twierdzi Bartłomiej Baraniak.

Wyposażenie 

Rozmawiając z DJ-em, koniecznie zainteresuj się tym, jaki wyposażeniem dysponuje. Zadaj także takie proste pytania, które pozwolą Ci dokonać najlepszego wyboru. Możesz zapytać o sposób nagłośnienia sali, z czego będzie odtwarzana muzyka, czy o to, jakie światła pojawią się na sali.

Nie zapomnij także porozmawiać o umowie o współpracy, rachunku albo faktury VAT. Co jak co, ale oprawa muzyczna i oświetleniowa to usługa, dlatego wymagany jest jakiś dokument potwierdzający współpracę.

Podsumowując, jak widzimy, przed ostatecznym wyborem DJ-a musimy przemyśleć kilka kwestii. Koniecznie pamiętaj, aby przed wynajęciem DJ-a omówić z nim wszystkie kluczowe zagadnienia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas