Artykuł sponsorowany Spowiedź – jak się do niej przygotować?

Spowiedź – jak się do niej przygotować?

Spowiedź, czyli sakrament pokuty i pojednania się z Bogiem, ale też z Kościołem, to ważna chwila dla każdej osoby wierzącej.  Oczyszczenie sumienia i uzyskanie rozgrzeszenia za pośrednictwem kapłana może odbywać się w zarówno w rodzinnej parafii, jak i w każdym kościele chrześcijańskim, a także podczas nadmorskich wakacji – na przykład podczas liturgii w ośrodku rekolekcyjno-wczasowym w Dębkach.

Spowiedź w Domu Zakonnym Zgromadzenia Zmartwychwstańców

Spowiedź to nie tylko moment oczyszczenia sumienia, ale przede wszystkim pojednania się z Bogiem, umocnienia relacji z Najwyższym i życia w zgodzie z nauką Jezusa Chrystusa. Otrzymanie rozgrzeszenia daje wiernym możliwość pełnego uczestniczenia w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej. Taka okazja nadarza się nie tylko podczas nabożeństwa w kościele w rodzinnych stronach, ale również wtedy, katolicy odpoczywają podczas urlopu. Jest to szczególnie ważne dla osób, które podczas wypoczynku również chcą być blisko Boga.

Turyści, którzy za cel swojej wakacyjnej podróży wybiorą nadmorskie Dębki, mogą pojednać się z Bogiem dzięki rekolekcjom i spotkaniom organizowanym przez Dom Zakonny Zgromadzenia Zmartwychwstańców. Przy domu zakonnym działa również ośrodek rekreacyjno-wczasowy, dzięki któremu wypocząć może nie tylko ciało, ale również dusza. Co więcej, wierni mają możliwość spowiedzi przed każdą mszą, a także wieczorem podczas Apelu Jasnogórskiego. Zanim jednak to zrobią, powinni odpowiednio przygotować się do wizyty w konfesjonale.

Jak przygotować się do spowiedzi?

Jak już zostało ustalone, każda osoba wierząca powinna odpowiednio przygotować się do spowiedzi. Co jednak oznacza słowo: „odpowiednio”? Przede wszystkim należy spełnić pięć warunków dobrej spowiedzi. Pierwszym z nich jest rachunek sumienia, dzięki któremu można przypomnieć sobie wszystkie grzechy oraz złe uczynki, które miały miejsce w naszym życiu od ostatniej spowiedzi. Kolejnym krokiem jest żal za grzech. Konieczne jest również mocne postanowienie poprawy, czyli podjęcie decyzji o zrobieniu wszystkiego, co w naszej mocy, aby grzech się nie powtórzył.

Kolejny warunek to szczera spowiedź, po której powinno nastąpić zadośćuczynienie w postaci odprawienia pokuty oraz próba naprawienia wyrządzonego zła.  Do spowiedzi należy przystąpić przynajmniej raz w roku. Dla wielu osób wyznanie grzechów wiąże się ze sporym stresem, dlatego też warto częściej pojednywać się z Bogiem za pośrednictwem kapłana. Dzięki temu można zyskać nie tylko czyste sumienie, ale przede wszystkim kontrolę nad swoim życiem duchowym i poczucie szczęścia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas