Artykuł sponsorowany Fundacja Happy Kids organizuje szkolenia dla rodziców zastępczych

Fundacja Happy Kids organizuje szkolenia dla rodziców zastępczych

Rodzina zastępcza to forma opieki nad dzieckiem, które nie zna swoich biologicznych rodziców lub zostali oni pozbawieni władzy rodzicielskiej bądź została ona ograniczona. Pamiętaj, że osierocone dzieci marzą o szczęśliwym dzieciństwie i dzięki Tobie mogą je mieć. Jeżeli potrzebujesz wsparcia i chciałbyś wziąć udział w szkoleniu dla rodziców zastępczych, to koniecznie skontaktuj się z Fundacją Happy Kids.

Jaka jest rola rodziny zastępczej?

Każdy z nas potrzebuje wsparcia, miłości i poczucia przynależności w okresie dzieciństwa, gdy nawiązuje się pierwsze relacje z otoczeniem i dopasowuje do obowiązujących norm oraz wartości.

Świadomość, że nie można liczyć na pomoc w trudnych sytuacjach, budzi w najmłodszych poczucie lęku i osamotnienia. Jest to szczególnie trudne dla dzieci pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych. Często mają one problem, aby zaufać innym i wracają myślami do przykrych wspomnień z przeszłości

. – mówi jeden z pracowników Fundacji Happy Kids. Rodzina zastępcza, która jest czasową formą opieki, ma dać im szansę na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie poprzez wychowanie, rozwój indywidualnych zainteresowań, zaspokajanie potrzeb religijnych i społecznych, pomoc w wyrównaniu braków szkolnych i opóźnień rozwojowych oraz utrzymanie kontaktów z biologicznymi rodzinami.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Fundacji Happy Kids?

Nie każda osoba ma predyspozycje do pełnienia roli rodzica zastępczego i zadanie to nie należy do najłatwiejszych. Bardzo ważne są dwa czynniki – zaangażowanie i poświęcenie. Na szczęście, jeśli planujesz założyć rodzinę zastępczą, to możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy. Znajdziesz ją na przykład w Fundacji Happy Kids, która została założona 21 lat temu na terenie Łodzi. Organizuje ona szkolenia dla osób, które chcą podjąć się tego obowiązku. Poza tym zajmuje się udzielaniem pomocy dzieciom osieroconym, chorym, niepełnosprawnym oraz z terenów wiejskich. Można ją wspierać na różne sposoby – zarówno poprzez darowizny rzeczowe, jak i pieniężne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas