Artykuł sponsorowany USA, Rosja i zachodnie korporacje stawiają na kryptowaluty

USA, Rosja i zachodnie korporacje stawiają na kryptowaluty

Przecierasz oczy ze zdumienia? Jeśli tak to prawdopodobnie traktujesz elektroniczne waluty, jako ciekawostkę w Teleexpressie. Musisz wiedzieć, że świat idzie naprzód.

Kryptowaluty kojarzone są głównie z Bitcoinem. Jednak jest to rynek dużo bogatszy o inne wirtualne waluty i liczne giełdy. Co ciekawe, instrumenty oparte o technologię blockchain, coraz częściej wkraczają w fizyczną sferę życia. W USA powstaje projekt umożliwiający zapłacenie podatków e-walutą. Z kolei Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego Rosji naciska na legalizację i opodatkowanie Bitcoina, a RedBull nawiązał współpracę z platformą Bybit.

Najlepsze giełdy kryptowalut nie próżnują i inwestują w popularne dyscypliny sportowe. Formuła 1 przyciąga miliony fanów na tory i przed telewizory. Nic dziwnego, że organizacje handlujące e-walutami, chcą dotrzeć do świadomości większej liczby potencjalnych użytkowników za pośrednictwem sportu. Poniższe przykłady pokazują, że nie tylko firmy, ale i państwa interesują się kryptowalutami.

Intel – gigant technologiczny wchodzi w obszar wydobycia kryptowalut

Lider branży półprzewodników, znany z produkcji procesorów komputerowych, informuje, że uruchomił swój pierwszy projekt związany z wydobyciem kryptowalut. Argo Blockchain i Block to inicjatywy, które otrzymają chipy Intela dedykowane do wydobywania kryptowalut.

Starszy wiceprezes i dyrektor generalny Accelerated Computing Systems and Graphics Group Raja M. Koduri na blogu Intela napisał, że „firma włączy się w technologię blockchain z planem wytworzenia energooszczędnych akceleratorów”. Obecnie blockchainy zużywają dużo energii, a stworzenie energooszczędnych technologii to kolejny rynek do zagospodarowania.

Intel buduje górnicze układy ASIC, których wydajność ma być aż 1000 razy lepsza od procesorów graficznych (GPU) głównego nurtu. Profesjonalnych górników argument dotyczący GPU nie przekona, gdyż pracują oni przeważnie na układach ASIC. Jeśli jednak propozycja Intela okaże się lepsza od obecnie dostępnych na rynku, to z pewnością ruszy lawina zamówień.

Stan Kolorado umożliwi rozliczenie podatków w kryptowalucie?

Gubernator tytułowego stanu udzielił wywiadu w The Crypto World, w którym podał zaskakującą wiadomość. Podczas rozmowy powiedział, że latem 2022 roku mieszkańcy Kolorado będą mogli zapłacić podatki wirtualnym pieniądzem. Władze stanu planują rozszerzyć taką możliwość na dodatkowe usługi urzędów np. za wydanie karty łowieckiej lub wyrobienie prawo jazdy.

Stan Kolorado pozyskane kryptowaluty będzie od razu wymieniał na dolary. Władze nie mają możliwości, aby przechowywać walutę, a w zasadzie nie chcą tego robić, jak uważają, ze względu na niestabilność rynku. Przewalutowanie na USD pozwoli ograniczyć potencjalne ryzyko.

Red Bull doda Ci skrzydeł, również w świecie kryptowalut

Firma Red Bull Racing podpisała rekordową umowę z firmą Oracle na kwotę 500 mln dolarów. Jednak to nie koniec, bo organizacja pochwaliła się nawiązaniem współpracy z platformową Bybit. Kontrakt szybko okrzyknięto „największego dotychczas porozumienia sportowego w świecie kryptowalut”, a jego kwota –150 mln dolarów, robi wrażenie.

Świat się zmienia, a wiele z tych wydarzeń dzieje się na naszych oczach. Pociąg przyśpiesza. Zdążysz do niego wsiąść?

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas