Artykuł sponsorowany Office 2021: Jak Wybrać Optymalną Licencję dla Twojego Biznesu?

Office 2021: Jak Wybrać Optymalną Licencję dla Twojego Biznesu?

Wśród pakietów biurowych Microsoft Office 2021 cieszy się szczególnym uznaniem, ze względu na to, że stanowi swoisty pomost pomiędzy najnowszymi rozwiązaniami spod znaku Microsoft 365 a starszymi wersjami typu Office 2019 czy 2016. Można pokusić się o takie stwierdzenie, gdyż funkcjonuje na zasadach licencji wieczystej, nieobecnej w przypadku działającego na zasadzie subskrypcji Microsoft 365, jednocześnie oferując najnowocześniejsze warianty takich programów jak Word, Excel czy PowerPoint

Decydując się na klucz aktywacyjny do Office 2021, użytkownicy stają przed wyborem pomiędzy kilkoma wersjami licencji przygotowanymi przez specjalistów z Microsoft. Jak przedstawiają się różnice między nimi?

W jakich licencjach występuje Office 2021?

W jakich licencjach występuje Office 2021?

Podobnie jak poprzednie wersje takie jak Microsoft Office 2019, wersja 2021 oferuje kilka różnych wariantów. Dostępne są warianty takie jak Office 2021 dla Użytkowników Domowych i Uczniów, Office 2021 Użytkowników Domowych i Małych Firm, Office LTSC 2021 Standard oraz Office 2021 Professional i LTSC 2021 Professional Plus. Zacznijmy od najprostszego z nich, czyli Office 2021 Dla Użytkowników Domowych i Uczniów. Decydując się na ten wariant, otrzymujesz klasyczny zestaw programów absolutnie niezbędnych do wykonywania typowych zadań biurowych. Ten zestaw aplikacji obejmuje:

  • Word 2021: znany wszystkim doskonale edytor tekstu, usprawniony w stosunku do poprzednich wersji o rozwiązania takie jak ulepszony system komentowania, usprawniający wspólną pracę (np. korektę) nad tekstami.

  • PowerPoint 2021: klasyczne narzędzie do tworzenia prezentacji. Nowe funkcje dostępne w wariancie 2021 to między innymi dodawanie obiektów 3D

  • Excel 2021: praca na arkuszach kalkulacyjnych jest w Microsoft Excel 2021 jeszcze bardziej wydajna dzięki dodatkom w rodzaju usprawnionych formuł.

Licencja Microsoft Office 2021 dla Użytkowników Domowych i Uczniów przeznaczona jest do użytku domowego i raz zakupiona pozwala na dożywotnie korzystanie ze wszystkich elementów pakietu. Warto też mieć na uwadze, że jest to też najtańsza możliwa wersja licencji Microsoft Office 2021 dostępna na rynku oprogramowania - jej koszt to zazwyczaj nieco mniej niż 600 złotych.

Co oferuje Office dla Użytkowników Domowych i Małych Firm?

Co oferuje Office dla Użytkowników Domowych i Małych Firm?

Licencja Microsoft Office 2021 dla Użytkowników Domowych i Uczniów to, jak sama nazwa wskazuje, rozwiązanie w zupełności wystarczających dla użytkownika o niezbyt wygórowanych wymaganiach dotyczących ilości dostępnych narzędzi. W przypadku firm, sam Word, Excel oraz PowerPoint mogą nie wystarczyć. Dlatego też Microsoft przygotował odrobinę bardziej rozbudowany wariant Office 2021 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm zawierający także program Outlook 2021. To dobrze znany wszystkim klient do obsługi poczty, cechujący się powszechnie cenioną niezawodnością. Jak to przystało na najnowszą wersję pakietu, Outlook 2021 dysponuje kilka dodatkowymi funkcjonalnościami w porównaniu do poprzednich wersji. Wśród nich znajduje się między innymi opcja odsłuchiwania wiadomości e-mail, mogąca znacznie zwiększyć Twoją zdolność tzw. multitaskingu podczas pracy, czy też łatwiejsze planowanie spotkań dzięki wirtualnemu asystentowi. Klucz do Office 2021 w tej wersji to opcja, której koszt może wynieść około 1000 złotych.

Elementy pakietu Office LTSC 2021 Standard oraz Professional

Elementy pakietu Office LTSC 2021 Standard oraz Professional

Co znajdziesz w najbardziej zaawansowanej wersji Microsoft Office 2021, czyli wariancie Professional? Do wspomnianych już rozwiązań dołączają tu dwa programy Publisher 2021 oraz Access 2021. Pierwszy z nich to program graficzny do pracy na układach stron. Korzystając z niego, stworzysz ulotki reklamowe, albumy, broszury czy plakaty. Ogromną zaletą programu jest prosty interfejs, dzięki któremu wszystkie te prace graficzne stworzysz, nawet gdy nie jesteś profesjonalnym grafikiem. 

Z kolei Access to niezbędne narzędzie, gdy potrzebujesz tworzyć bazy danych, służących do np. gromadzenia informacji niezbędnych do działania firmy. Wersja Professional Plus ma dodatkowo licencją przystosowaną do wykorzystania w biznesie, która domyślnie dostępna jest w wersji LTSC, zapewniającą długoterminowe wsparcie produktu. To również opcja instalacji pakietu na Windows Server. Nie będzie więc wielkim odkryciem stwierdzenie, że Microsoft Office LTSC 2021 Professional Plus to najlepsze rozwiązanie dla komputerów nie tylko w mniejszych, ale też w większych firmach.

Warto wspomnieć jeszcze o wersji Office LTSC 2021 Standard, porównywalnej pod względem funkcji do rozwiązań Professional. W porównaniu do pakietu Professional pozbawione są tylko Microsoft Access gdyż Standard można też zainstalować na Windows Server.

Chciałbyś wyposażyć się w jeden z powyższych pakietów, a nie jesteś pewien, jak zrobić to tanio i bezpiecznie? Skorzystaj z pomocy sklepów z oprogramowaniem takich jak Soft360 - to sprawdzony sposób na to, by w przystępnej cenie wyposażyć swoje domowe bądź firmowe komputery w całkowicie legalne oprogramowanie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas