Artykuł sponsorowany Jak unowocześnić komputer?

Jak unowocześnić komputer?

Technologia idzie tak szybko do przodu, że wraz z jego rozwojem różne gry i programy wymagają, coraz to mocniejszego sprzętu o lepszej pojemności i karcie graficznej. Jeśli chcemy z nich korzystać, musimy rozbudować nasz komputer. Niestety każdy sprzęt bez względu na jego cenę, szybko się starzeje, a nie zawsze chcemy też kupować nowy. Co można zatem wymienić, aby komputer był unowocześniony i stał się szybszy w działaniu?

Po co rozbudowywać komputer?

Zapewne niektórzy nie zdają sobie sprawy, że wymieniając jedne, dwa lub trzy komponenty, można znacząco przyspieszyć komputer. W ten sposób na jakiś czas możemy się cieszyć z przeprowadzonych udoskonaleń i zaoszczędzić pieniądze. Zakres modernizacji wykonywany przez serwis informatyczny, jest bardzo szeroki.  Warto oddać go w ręce specjalisty np. do firmy Krytech Adam Kryński, aby uzyskać kompleksową i profesjonalną obsługę, a sprzęt będzie dopasowany do najnowszych programów i gier. Jego praca stanie się również cichsza i szybsza. Poprawi to też nasz komfort obsługi systemu operacyjnego i aplikacji. Zaoszczędzimy sobie sporo nerwów, a komputer odzyska swoją dobrą formę.

Sensowne modyfikacje

Zanim zaczniemy wymieniać jakiekolwiek elementy w naszym komputerze, najpierw sprawdźmy, czy w ogóle można przeprowadzić w nim modernizację i czy ma to w ogóle jakiś sens. Nie chcemy przecież wydać pieniędzy, na elementy, które spowodują tylko małą poprawę w jego działaniu. W przypadku starego peceta może okazać się, że dostępne na rynku podzespoły nie są z nim kompatybilne. Komputera nie opłaca się modernizować, jeżeli m.in. na płycie głównej nie ma gniazda PCI-Express z 16 lub gniazda dla dysku w standardzie SATA, wyposażony jest w procesor Intel Pentium 4 lub AMD Athlon XP/64, płyta obsługuje pamięć DDR pierwszego typu. W innych przypadkach modernizacja komputera może przynieść całkiem korzystne zmiany.

Co możemy ulepszyć?

Najlepsze rezultaty uzyskamy w komputerze, które po prostu był tani. W takich modelach potrzebna jest prosta optymalizacja konfiguracji. Należy jednak pamiętać, że często nietrafnie dobrany element ogranicza wydajność całego komputera. Jednak nawet posiadacze kilkuletnich pecetów za niewielkie pieniądze, mogą znacznie usprawnić swój sprzęt. Najczęściej wykonywane modernizacje komputera to:

  • wymiana procesora i wymiana płyty głównej,
  • wymiana zasilacza na model o większej mocy,
  • wymiana standardowej karty graficznej VGA,
  • wymiana dysku twardego HDD na pojemniejszy i szybszy dysk SSD,
  • rozbudowa pamięci operacyjne RAM,
  • usprawnienie układu chłodzenia,
  • montaż dodatkowych kart rozszerzeń, w tym sieciowych czy telewizyjnych.

Pamiętaj, aby przed każdą zmianą dokonywaną w komputerze zrobić kopię zapasową systemu, a wszystkie dane zrzucić np. na dysk zewnętrzny. Gdy coś pójdzie nie tak, albo nie zadziała, wtedy nie stracimy wszystkich danych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas