Materiał Partnera Hosting dla firm – jak go wybrać?

Hosting dla firm – jak go wybrać?

Bez strony www w dzisiejszych czasach ciężko jest zaistnieć wśród konkurencji branżowej. Posiadanie własnego serwisu jest równoznaczne z posiadaniem wirtualnej wizytówki, która dla firm stanowi przede wszystkim skuteczną reklamę i co istotne- inwestujemy w nią jednorazowo, a działa systematycznie, na stałe zarysowując swą obecność w świecie internetowym. By witryna przyciągała potencjalnych odbiorców, koniecznie musi być sprawna. Chyba nikt z nas nie lubi marnotrawić czasu, a tym bardziej gdy mowa o korzystaniu z sieci, w której z założenia wszystko powinno odbywać się szybko i bezproblemowo. W tym celu potrzebny jest zatem odpowiednio dobrany hosting. Czym się kierować, gdy stajemy przed decyzją, jaką opcję wytypować? Sprawdź poniżej.

Możliwe warianty

Hostingu jest obecnie mnóstwo i w rozmaitych wariantach. Firmy specjalizujące się w świadczeniu tego typu usług takie jak przykładowo znana marka Hekko, bazują na wielorakich rozwiązaniach- od szeroko rozpowszechnionego hostingu współdzielonego, przez serwer VPS, a więc Virtual Private Server, aż do serwera dedykowanego. Która opcja najlepsza? Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, ponieważ wszystko uzależnione jest stricte od charakteru naszej strony i tego, czy ma ona pełnić funkcję wyłącznie jednego z reklamowych elementów PR, czy też stanowi coś więcej niż witrynę typowo firmową, będąc kluczem do zysków dla naszej firmy. Ponadto, silne zróżnicowanie wiąże się także z rozmaitością mocy procesora, kwestiami bezpieczeństwa, czy też proponowanym przez hostingowe przedsiębiorstwa zakresem przechowywania zasobów. Parametrów na podstawie których różnicuje się hosting jest jeszcze o wiele więcej i można by tak wymieniać długo. Na pewno to na co w pierwszej kolejności decydują się masowo właściciele przyszłych stron www to któraś z trzech wyżej wspomnianych opcji.

Podstawowe typy

Do kluczowych wariantów zalicza się serwer współdzielony, czyli innymi słowy hosting www, który jest chyba najbardziej pospolitym rozwiązaniem, ze względu zwłaszcza na niską cenę. Niestety w parze z ekonomicznością idzie w tym wypadku najsłabsza moc serwerowa. Wszystko za sprawą faktu, iż przy serwerze współdzielonym – jak wskazuje na to już samo jego nazewnictwo – musimy dzielić się przestrzenią dyskową z innymi użytkownikami, którzy także wybrali tę samą opcję u naszego dostawcy hostingowego. Drugim popularnym rozwiązaniem jest serwer VPS, a więc Virtual Private Server, czyli w dosłownym tłumaczeniu serwer wirtualny. Jest to jedna z ciekawszych propozycji od wspomnianej już wcześniej firmy Hekko, która owszem – jest nieco droższa niż hosting www, ale za to gwarantuje większe limity i co za tym idzie zapewnia rzadszą usterkowość i bezawaryjność. Nie ma aż takich przeciążeń, bowiem nie dzielimy się wspólnym hostingiem z tysiącami innych klientów Twojego dostawcy. Jest to doskonała opcja dla właścicieli stron www, którzy posiadają serwisy przyszłościowe, jakie nastawione są na duże rozbudowania. Najbardziej wygodny okazuje się w praktyce z kolei serwer dedykowany, bowiem cały dysk mamy do własnego użytku. Dodatkowo otrzymujemy również dostęp administratorski, czyli możemy zarządzać maszyną fizyczną jak tylko chcemy, wedle naszych potrzeb i preferencji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas