Materiał Partnera Wybieramy tort weselny

Wybieramy tort weselny

Dla wielu osób to jedyny taki tort w życiu. Własny tort weselny chcemy wybrać jak najlepiej, by smakował wszystkim gościom i aby zachwycał swoim wyglądem. Na sukces wpływa wiele czynników i wybór tortu wcale nie jest tak łatwy, jak można by się spodziewać. Jaki tort zamówić, aby faktycznie stał się on gwoździem weselnego programu? Jaka wielkość będzie optymalna i jak duże kawałki zaserwować gościom?

Wielu z nas słyszało opowieści o weselnych porażkach, faux pas i małych niepowodzeniach. Goście z reguły zapamiętują to, co wzbudza emocje, a zatem jest śmieszne, nieoczekiwane itd. Zadbaj o to, by tort weselny zapadł im w pamięć w pozytywny sposób.

W pierwszej kolejności wybierz dobrą cukiernię. Jest to podstawa na drodze do sukcesu. Zasięgnij opinii w okolicy, sprawdź zdjęcia w internecie. Najwięcej problemów przysparza dostawa – kwestia transportu oraz świeżości tortu. Jak mówi menedżer restauracji Dąbrówka, doskonałym rozwiązaniem jest wybór lokalu, który ma w swoim menu własne torty. Niektóre restauracje współpracują z cukierniami. Dąbrówka z Inowrocławia jest połączona z cukiernią Magdalenka.

Wygląd jest bardzo istotny

Jak mawiają, często „jemy oczami”, dlatego wygląd potraw ma ogromne znaczenie. Jest to znamienne szczególnie w przypadku wyrobów cukierniczych, które bywają prawdziwymi dziełami sztuki. Słodka chwila przyjemności powinna być celebrowana, ponieważ z reguły nie trwa długo. Tort weselny należy wybrać z uwzględnieniem koloru, formy i zdobienia. Najlepiej dopasować jego wygląd do koncepcji całego przyjęcia. Wyboru najłatwiej dokonać, gdy mamy już zaplanowany wystrój sali, kolory obrusów, dekoracji i zastawy, a nawet zaproszeń. Możesz na przykład zdecydować się na lekki i romantyczny tort śmietanowy z owocami bądź minimalistyczny tort w polewie czekoladowej. Oba ciasta prezentują się zupełnie inaczej. Obecnie przyjęcia weselne są dopracowywane w najdrobniejszych szczegółach, zatem dopasowanie tortu do stylu otoczenia nie jest przesadą.

Idealny kawałek tortu

By dobrze określić wielkość tortu, należy przeliczyć w przybliżeniu ilość kawałków. Niektóre cukiernie biorą pod uwagę przelicznik wagowy, inne zaś określają wielkość pojedynczego kawałka, bez względu na jego wagę. Należy pamiętać, że marcepan, dżem czy masa plastyczna ważą więcej niż lekki krem śmietanowy. Pamiętaj, że cena tortu będzie zależna nie tylko od jego wielkości, ale również od wybranej dekoracji.

Kwestia smaku

Na przyjęciach weselnych najlepiej sprawdzają się uniwersalne smaki. Z tego powodu ciągle ogromną popularnością cieszą się klasyczne torty śmietanowe. Coraz częściej pary młode wybierają jednak również bardziej egzotyczne smaki, np. „rafaello” lub „pina colada”. Nigdy nie uda się dogodzić wszystkim gościom, dlatego przy wyborze smaku najlepiej kierować się po prostu własnym gustem.

Wybór tortu to jeden z najważniejszych, jakich przyjdzie wam dokonać podczas planowania przyjęcia weselnego. Warto dobrze przemyśleć wszystkie wymienione aspekty, by tort stał się jedną z głównych atrakcji wieczoru.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas