Materiał Partnera Nie tylko kawa i desery, czyli na jakie atrakcje możemy liczyć w dobrej kawiarni?

Nie tylko kawa i desery, czyli na jakie atrakcje możemy liczyć w dobrej kawiarni?

Coraz więcej dobrych lokali gastronomicznych oferuje swoim klientom coś więcej aniżeli lubiane i dobrze skomponowane menu. Goście cenią sobie lokale, których właściciele potrafią zaskoczyć nietuzinkowymi atrakcjami i świeżym podejściem w relacji z każdym klientem. Z tego też powodu na rynku pojawia się coraz więcej klimatycznych kawiarni, które serwują nie tylko przepyszną kawę, ale też doskonałą rozrywkę. Gdzie znaleźć takie miejsce w Zakopanem?

W sąsiedztwie Krupówek, w widokiem na Giewont

Do Zakopanego każdego roku ściągają tysiące turystów. Miasteczko to tętni życiem niezależnie od sezonu. Nic więc dziwnego, że właściciele lokalnych restauracji i kawiarni starają się jak najbardziej wyróżnić swoją ofertę na tle konkurencji. Turyści przyzwyczajeni są, że najlepsze lokale położone są na Krupówkach, jednak wiele modnych miejsc zlokalizowanych jest w ich sąsiedztwie. Tak jest w przypadku lubianej Kawiarni Kmicic, która odwiedzana jest chętnie zarówno przez mieszkańców Zakopanego, jak i przez licznych turystów. Goście doceniają przestronność lokalu oraz jego klimatyczny wystrój. Łączy on w sobie tradycję z nowoczesnością , dzięki czemu trafia w gusta przedstawicieli różnych pokoleń.

Idź za zapachem dobrej kawy

Dobrą kawiarnię rozpoznamy po zapachu. Niepowtarzalny aromat kawy unosi się nie tylko w lokalu, ale też poza nim. Do zaparzania tego uwielbianego przez wszystkich napoju powinno używać się jedynie wysokiej jakości ziaren, pochodzących z najdalszych zakątków świata. Samo parzenie kawy do swojego rodzaju rytuał. Napój serwować można na wiele sposobów i tylko najlepsi bariści są w stanie zaoferować gościom większość z nich. W dobrej kawiarni  znajdziemy także aromatyczne herbaty, rozgrzewającą gorącą czekoladę i owocowe shake’i. Serwowane są także świeże, domowe wypieki. Warto zajrzeć do lokalu na pyszny deser lub pobudzającą kawę, która doda energii do dalszych górskich wędrówek.

Tropem interesujących wydarzeń kulturalnych

Jak powszechnie wiadomo- „ nie samą strawą żyje człowiek”, dlatego dobra kawiarnia to także miejsce interesujących wydarzeń kulturalnych. W wybranych lokalach organizowane są wernisaże, kameralne koncerty czy spotkania z interesującymi osobami. Goście mogą pograć w brydża, posłuchać ciekawych górskich opowieści lub zanurzyć się w ulubionej książce z kubkiem gorącej czekolady do towarzystwa. Nie ma lepszego sposobu na relaks niż połączenie pysznej kawy i słodkości z urokami artystycznej twórczości, szczególnie, gdy z okien podziwiać możemy niczym niewzruszone szczyty gór.

Podziel się