Artykuł sponsorowany Nic tak nie łączy rodziny jak wspólny posiłek w pizzerii Pod Papugami

Nic tak nie łączy rodziny jak wspólny posiłek w pizzerii Pod Papugami

Rodzinny obiad to wspaniały pomysł na wspólne spędzenie czasu z najbliższymi. Zwłaszcza, że zazwyczaj każdy z nas je w biegu, nie mając czasu na celebrowanie tej ogromnej przyjemności jaką jest spożywanie posiłków. By wszyscy w pełni mogli cieszyć się wspólnym obiadem chociaż raz w tygodniu, bez długich przygotowań, gotowania i zmywania wybieramy opcję rezerwacji stolika w ulubionej restauracji, np. pizzerii Pod Papugami w Turku.

Celebrowanie posiłku

Wspólne spożywanie posiłków to tradycja przenoszona z pokolenia na pokolenie. Nie bez powodu często wspominamy zapach i smak ulubionych potraw z dzieciństwa. To właśnie one na stale zapisały się w naszej pamięci, przywołując wspomnienia związane z rodzinnymi spotkaniami. Wspólne jedzenie niewątpliwie scala rodzinę, daje poczucie przynależności i integracji. To doskonały czas, by wspólnie się pośmiać, porozmawiać o swoich problemach czy sukcesach, przedyskutować istotne kwestie dotyczące życia rodziny, czy podjąć wspólne ważne decyzje. W taki sposób następuje zacieśnianie się więzi rodzinnych, a także wzrasta poczucie bezpieczeństwa.

Zasiadanie przy jednym stole, na przykład w pizzerii, ma niebagatelny wpływ na rozwój psychiczny dziecka. Istnieją badania, które wykazują, że takie dzieci lepiej radzą sobie w szkole, rzadziej miewają problemy z alkoholem czy narkotykami w życiu dorosłym. Depresja i samobójstwa także mają niższy odsetek. Lepiej radzą sobie z problemami, umieją o nich rozmawiać i są bardziej otwarci na nowych ludzi i doświadczenia. Ważne, by wspólnemu posiłkowi towarzyszyła luźna, swobodna, przyjazna atmosfera, bez udziału leżących obok telefonów i włączonego w tle telewizora. Odwraca to uwagę członków rodziny, przez to nie skupiamy się na sobie i jedzeniu.

Spotkanie poza domem

Jedzenie na mieście przez wielu z nas kojarzone jest przede wszystkim z fast foodami, czyli niezdrowymi, tłustymi przekąskami, które niejednokrotnie zastępują normalny posiłek. Jednakże obecnie branża gastronomiczna prężnie się rozwija, co stwarza ogromne spectrum możliwości w wyborze odpowiedniej restauracji na wspólny, rodzinny obiad. Ważne, by był to lokal, w którym pasuje atmosfera sprzyjająca takim spotkaniom. Takie miejsca w swojej ofercie mają dania dla dorosłych, ale również nie zapominają o najmłodszych smakoszach.

Dla nich przygotowywane jest oddzielne menu. Wyjście z domu na obiad w weekend, kiedy mamy więcej wolnego czasu to idealna forma rozrywki dla całej rodziny. Zazwyczaj towarzyszą mu także inne atrakcje, np. spacer czy lody. Jedzenie na mieście nie musi oznaczać tylko szybkiego pochłaniania sterty niezdrowych produktów. Wręcz przeciwnie może być alternatywą dla spożywania posiłków w domu, ale także w rodzinnym gronie, co pozwoli na oderwanie się od codziennych obowiązków związanych z przygotowywaniem obiadów. Od czasu do czasu można też uraczyć podniebienie pyszną pizzą, poznać inne smaki, niż te domowe.

Pizzeria Pod Papugami istnieje od lat. Specjalnością lokalu jest oczywiście włoska pizza, ale w menu można znaleźć również dania kuchni polskiej. Jak widać, w klimatyzowanej restauracji każdy znajdzie coś dla siebie, w tym dania z makaronem, ryby, mięsa oraz potrawy wegetariańskie. Właściciele lokalu stawiają na wysokiej jakości składniki. Dodatkowo kucharze dbają o smak i estetykę serwowanych potraw. Warto również wspomnieć, że pizzeria wychodzi na przeciw potrzebom domatorów i oferuje opcję zamówienia jedzenia na wynos dla naszych klientów.

Opracowanie:

Pod Papugami Pizzeria i restauracja

Turek , Kolska 30

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas