Artykuł sponsorowany Na czym polega idea diety pudełkowej?

Na czym polega idea diety pudełkowej?

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się cateringi oferujące tzw. diety pudełkowe, czyli codziennie przygotowywane i dostarczane posiłki, które oparte są na szczegółowo przemyślanym jadłospisie. Skąd wzięła się potrzeba na taki rodzaj usługi? Czy jest to dobra opcja żywieniowa dla każdego? Jeśli zastanawiasz się nad wypróbowaniem diety pudełkowej, zachęcamy do zapoznania się z poniższą opinią.

 

Skąd się wzięła popularność diet pudełkowych?

Do niedawna dieta pudełkowa była zdecydowanie rzadziej spotykaną formą diety. Decydowali się na nią zazwyczaj profesjonalni sportowcy, którzy muszą się trzymać dokładnego jadłospisu, a także celebryci. Z czasem do grupy zainteresowanych dołączyły osoby o silnej potrzebie zrzucenia zbędnych kilogramów. Obecnie natomiast na taką opcję może zdecydować się każdy – z bardzo rozmaitych powodów. Są to zarówno sportowcy, jak i ludzie o niskiej aktywności fizycznej; na redukcji, jak również oczekujący zwiększenia masy ciała; z nietolerancjami pokarmowymi, a także eliminujący z jadłospisu część składników z przyczyn ideologicznych. Taka różnorodność wynika z bardzo zróżnicowanej oferty diet pudełkowych, w której każdy znajdzie opcje dopasowaną do swoich preferencji smakowych oraz wyznaczonego celu.

Choć pobudki mogą być różne, to należy podkreślić główne zalety, które odpowiadają za popularność cateringów dietetycznych. Po pierwsze jest to wygoda. Decydując się na dietę pudełkową, każdy ma zapewnione pożywienie na cały dzień – bez konieczności robienia zakupów i tracenia czasu na gotowanie. Wszystkie posiłki dowożone są prosto pod drzwi. Ponadto jest to jeszcze bardziej praktyczne dla osób, które chcą dostarczać organizmowi konkretną ilość kalorii i makroskładników. Prowadzenie takich wyliczeń samemu jest bardzo czasochłonne i trudne do upilnowania. Drugą z głównych zalet jest natomiast to, że niezależnie od wybranej diety, każda bazuje na zdrowych, naturalnych i niskoprzetworzonych produktach. Na rynku gastronomicznym w daniach na wynos dominuje głównie wysokokaloryczne i fast-foodowe jedzenie, w związku z czym catering dietetyczny jest jedną z niewielu alternatyw, aby jeść zdrowo.

Chwilowy trend czy trwała zmiana?

Trudno jednoznacznie wskazać, jak dalej będzie rozwijała się branża cateringów dietetycznych. Niewątpliwie na ten moment ich popularność jest rosnąca, co wynika przede wszystkim z coraz szybszego tempa życia, w którym trudno znaleźć wolny czas na staranne przygotowywanie zdrowych i różnorodnych posiłków.

Dieta pudełkowa bardzo dobrze odpowiada na zapotrzebowania ludzi. Nie tylko zapewniamy gotowe posiłki, ale jednocześnie dbamy o zdrowie. Co więcej, każdego dnia można liczyć na całkiem inny zestaw dań, który za każdym razem jest szczegółowo opracowywany przez dietetyków – opowiada pracownik cateringu dietetycznego Kukuła Healthy Food, oferującego bogaty wybór diet.

Sukcesem cateringów dietetycznych jest wysłuchanie potrzeb ludzi oraz ułatwianie codzienności – i dopóki dalej tak będzie, to prawdopodobnie diety pudełkowe wpiszą się jako trwała zmiana społeczna.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas