Materiał Partnera Gdzie kupić zdrowe pieczywo?

Gdzie kupić zdrowe pieczywo?

Szybkie tempo życia, długie godziny spędzone w pracy, nadmiar obowiązków domowych wykonywanych zawsze w niedoczasie. Brzmi znajomo? Nic więc dziwnego, że aby zaoszczędzić czas na zakupach, wybieramy się do najbliższego supermarketu. Kupujemy niezbędne produkty spożywcze bez zastanowienia się, czym właściwie są. Przechodząc obok marketowej piekarni, nie wyobrażamy sobie nie skosztować świeżo wypieczonych bułek, których zapach roznosi się po całym sklepie. Tylko, czy mają one cokolwiek wspólnego ze zdrowym i pożywnym pieczywem?

Supermarketowe realia mogą przerazić

Właściciele sklepów wielkopowierzchniowych dobrze wiedzą, co robią. Pieczywo, które oferują w swoim sklepie jest łatwo dostępne, zawsze ciepłe i dużo tańsze niż w małej, rodzinnej piekarni. Niestety nie ma ono wiele wspólnego z naturalnym i zdrowym wypiekiem. Pieczywo z supermarketu powstaje z ciasta głęboko mrożonego. Ciasto to jest pełne ulepszaczy i substancji odpowiadających za smak oraz wygląd wypieków. Dodawane są do niego składniki, które mogą wywołać  silne reakcje alergiczne i astmatyczne. Do takich składników należą między innymi sorbinian potasu i propionian wapnia. Wątpliwa jest też jakość mąki, z której jest produkowane . Ponadto, nigdy nie wiemy jak długo ciasto przeleżało w zamrażarce, nim trafiło do wypieku. Pieczywo tego typu, pozbawione jest większości składników odżywczych. Jest swojego rodzaju zapychaczem, który nie wnosi nic pozytywnego do naszej diety. Pieczywa z supermarketów bezwzględnie powinny unikać kobiety w ciąży oraz dzieci. Niska cena tych produktów nie jest warta naszego zdrowia.

Gdzie szukać zdrowego i naturalnego pieczywa?

Dobre pieczywo to źródło błonnika, skrobi, białka, wielu składników mineralnych oraz witamin z grupy B. Oczywiście zawartość tych składników będzie się różnić w zależności od rodzaju pieczywa. Zasadniczo można wyróżnić pieczywo pszenne, żytnie oraz mieszane. Potoczny podział opiera się na kolorze: wyróżniamy pieczywo ciemne oraz jasne. Dobry piekarz korzysta z mąki wysokiej jakości i naturalnych składników. Bardzo często wykorzystuje się w tym celu ziarna, suszone owoce, miód czy karmel. Nie używa się do wypieku żadnych konserwantów i sztucznych polepszaczy, a raczej korzysta z tradycyjnych receptur opartych na użyciu drożdży albo zakwasu. Pracownicy piekarni Wylenzek i Spółka są zgodni co do tego, że potrzeba czasu, aby stworzyć naprawdę dobre i wartościowe pieczywo.  Efektami ich pracy codziennie może cieszyć się ogrom zadowolonych klientów. Firma ta jest doskonałym przykładem piekarni, do której bez obaw można udać się po naprawdę wyśmienite i pełnowartościowe wypieki.

 

Opracowanie:

Wylenzek i Wspólnicy sp.j. Piekarnia

Radzionków , Gwarków 67

  • tel. 32 286 63 83

Podziel się