Materiał Partnera Catering na chrzciny w domu

Catering na chrzciny w domu

Chrzciny to jedna z ważniejszych uroczystości w życiu malucha i jego rodziców. Organizacja tego wydarzenia to nie lada wyzwanie, zwłaszcza że często jest to pierwsze rodzinne spotkanie w powiększonym gronie. Nic dziwnego, że opiekunowie chcą, by wszystko przebiegło pomyślnie. Jedną z ważniejszych decyzji, jaką muszą podjąć, jest wybór miejsca przyjęcia. Wiele rodzin decyduje się na chrzciny w domu z cateringiem. Jak wygląda taka usługa?

Chrzciny w domu – czy to dobry pomysł?

Wielu rodziców rozważa organizację uroczystości w domu. Jak się okazuje, takie rozwiązanie ma wiele zalet.

Zdecydowanym plusem organizacji przyjęcia z okazji chrzcin w domu jest pełna elastyczność. Rodzice mogą dowolnie zaplanować przebieg spotkania, aranżację wnętrza oraz rodzaj serwowanych potraw i napojów, ale przede wszystkim mogą czuć się swobodnie i spokojnie sprawować opiekę nad dzieckiem – wyjaśnia ekspert z Restauracji Centrum Konferencyjnego PZM.

Ponieważ jednak opieka nad kilkutygodniowym maluchem nie jest łatwa i wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, a do tego dochodzi konieczność przygotowania mieszkania na przyjęcie gości, samodzielne przyrządzenie poczęstunku często nie wchodzi w grę. Na szczęście istnieje dobre wyjście z tej sytuacji, a jest nim catering. Skorzystanie z tej usługi pozwoli zaoszczędzić wiele czasu, który musielibyśmy poświęcić na robienie zakupów i przygotowywanie potraw. Możemy za to cieszyć się świeżymi, wykwintnymi daniami, które zamówimy z restauracji.

Jak zamówić catering na chrzciny w domu?

W zależności od tego, w jakim stylu organizujemy domowe przyjęcie z okazji chrzcin dziecka, możemy zdecydować się na różne menu. Wybór najczęściej pada na eleganckie przystawki, obiad i deser, chociaż wiele zależy tu od naszych indywidualnych preferencji.

W pierwszej kolejności należy skontaktować się z wybraną restauracją, przekazując niezbędne informacje dotyczące terminu przyjęcia, liczby gości, ich wieku oraz preferencji dań. Na podstawie tych ustaleń restauracja przygotowuje ofertę. Po zaakceptowaniu i doprecyzowaniu menu ustala się godzinę i miejsce dostawy cateringu. Zamówienie może także obejmować naczynia i zastawę, które odbierane są już po zakończeniu uroczystości.

W ten sposób organizacja uroczystości z okazji chrzcin dziecka staje się zdecydowanie łatwiejsza i przyjemniejsza, a wyprawione przyjęcie okazuje się sukcesem i jest dobrze wspominane przez gości. Jeśli więc organizujemy ważne wydarzenie w domu, warto skorzystać z profesjonalnej obsługi cateringowej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas