Artykuł sponsorowany 6 kultowych potraw, które królują na weselach

6 kultowych potraw, które królują na weselach

Kultowe potrawy, które królują na weselach to polska tradycja, bez której nie może odbyć się żadne przyjęcie. Pyszne dania w restauracji powstają z naturalnych surowców i przypraw czy nieprzetworzonych składników. Właściciele lokali dbają o tradycyjne procesy technologiczne, warzywa i owoce sezonowe pochodzące z rynku lokalnego. To wszystko wpływa na smak dań i zadowolenie biesiadników. Jakie potrawy cieszą się szczególnym uznaniem na weselach?

Menu weselne – co powinno zawierać?

Każda z restauracji posiada swoje menu weselne, które jest bardziej lub mniej rozbudowane. Najczęściej spotyka się na weselnym stole rosół z makaronem i kluski śląskie. Idealne menu powinno jednak zawierać zarówno tradycyjne potrawy, jak i te nietypowe. Nie warto obawiać się zupy typu krem czy ryb. Goście weselni lubią próbować nowości. Dobrym rozwiązaniem będzie więc np. krem ze świeżych pomidorów, szparagów czy zupa rybna. Jako przystawka z kolei sprawdzi się tradycyjny śledź lub bardziej wyszukane krewetki.

W formie dania głównego szczególnym uznaniem cieszą się natomiast żeberka wieprzowe w miodowo-orzechowej glazurze. Obiady weselne w Olsztynie z takim menu z pewnością zapadną w pamięci wszystkich gości.

Obiad weselny – jakie ma zalety?

Aranżacja obiadu weselnego jest o wiele mniej kosztowna niż tradycyjne, huczne wesele. Dla większości Młodych Par to największa zaleta skromnego przyjęcia. W ten sposób można zaoszczędzić pieniądze i przeznaczyć je na inny cel. Kameralne przyjęcia zapewniają też klimatyczny i spokojny nastrój, a rezerwacja lokalu uroczystości poślubnej jest znacznie łatwiejsza. Terminy w restauracjach nie są odległe, jak w przypadku dużych sal. Dlatego polecana restauracja Rukola zyskała tak duże uznanie wśród Młodych Par.

Obiad weselny – jakie tradycyjne dania się sprawdzą?

Tradycyjne dania weselne to jedno z bezpieczniejszych rozwiązań, które przypadną do gustu wszystkim biesiadnikom. Goście z pewnością będą się delektować policzkami wieprzowymi czy deserem lodowym. Warto jednak pamiętać, że poza rodzajem serwowanych dań, duże znaczenie odgrywa też ich jakość. Właśnie dlatego warto wybierać cenione restauracje, które dbają o to, jakie składniki stosują w kuchni. Specjaliści doradzą też, które dania cieszą się w ich doświadczeniu największym zainteresowaniem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter