Materiał Partnera W czym może pomóc pośrednik kredytowy?

W czym może pomóc pośrednik kredytowy?

Kredyt hipoteczny lub inna pożyczka to trudna i odpowiedzialna decyzja. Zawsze istnieje ryzyko dokonania niewłaściwego wyboru, a ten będziemy odczuwać w skutkach przez długi czas. To pierwszy z powodów, dla którego warto zaufać doświadczonym osobom, zamiast samemu otwierać po kolei drzwi każdego banku. Dobry pośrednik kredytowy pomoże nam zminimalizować ryzyko wpadki i wybrać kredyt dostosowany do naszych potrzeb.

Ekspert kredytowy czy doradca kredytowy?

Od pewnego czasu w prawie funkcjonuje rozdzielenie pojęć związanych z pośrednictwem w zawieraniu kredytu, co należy na początku wyjaśnić. Z grubsza różnice przedstawiają się tak, że doradca kredytowy pobiera opłatę od klienta, a nie od banku, w którym kredyt zostanie finalnie udzielony. Zwykle ma znajomość wielu ofert i może dostosować tę najlepszą w sposób obiektywny. Ekspert kredytowy związany jest z jednym lub kilkoma placówkami udzielającymi kredyty i to od nich otrzymuje wynagrodzenie po sfinalizowaniu umowy.

Czego oczekiwać od pośrednika kredytowego?

Niezależnie od fachowca, którego wybierzemy, musimy mieć na uwadze kilka spraw. Usługa pośredniczenia w udzielaniu kredytu powinna przede wszystkim przedstawić nam najlepsze oferty i od razu sprawdzić zdolność względem każdej z nich. Kiedy odwiedzamy banki, przedstawiciele zwykle raczej chętnie opowiadają nam o plusach oferty. Dobry pośrednik kredytowy powinien natomiast przedstawić nam plusy i minusy każdej z nich. Mając przedstawione takie fakty, nasz wybór będzie bardziej świadomy i bezpieczny. Profesjonaliści z Lider Małgorzata Madejowska pomogą dostosować ofertę do potrzeb klienta, a to za sprawą współpracy z kilkunastoma bankami. Pośrednictwo kredytowe to także pomoc w skompletowaniu dokumentacji, co również bywa uciążliwe, kiedy musimy robić to samodzielnie.

Niezależnie od tego, czy interesuje nas chwilówka, konsolidacja czy kredyt gotówkowy, usługi pośrednictwa w zawarciu kredytu zdejmą z naszych barków wiele problemów. Wiele osób decyduje się na szybki kredyt, przez co podejmują nieprzemyślaną decyzję. Odpowiedni pośrednik będzie nam towarzyszył przed, w trakcie i po podpisaniu umowy, dzięki czemu wszelkie wątpliwości możemy rozwiewać na bieżąco. To dobre rozwiązanie w szczególności w przypadku osób, dla których wszelkie zagadnienia ekonomiczne stanowią twardy orzech do zgryzienia.

Opracowanie:

Podziel się